Ana Sayfa » Aksiyon » Yedi Silahşörler / The Magnificent Seven (2016)

Yedi Silahşörler / The Magnificent Seven (2016)

Sinema tarihinin en önemli yönetmenlerinden olan Japon asıllı Akira Kurosawa’nın senaryosunu da yazıp yönettiği, 1954 tarihli Seven Samurai / Yedi Samuray filmi Amerika’nın western filmleri için büyük bir kaynak olmuştu.

akira

birinci

1960 yılında yönetmen John Sturges tarafından senaryosu uyarlanarak ve The Magnificent Seven / Muhteşem Yedili adıyla çekilen film western sinemasının en iyi örneklerinden biridir. Ardından 3 devam filminin yanısıra sayısız taklidi de çekilmiştir.

ikinci

Eylül 2016’da vizyona girmeye hazırlanan yine yeniden çevrim Yedi Silahşörler ise bu defa yönetmen Antoine Fuqua’nın gözünden hayat buluyor. Kadrosunda; Denzel Washington, Chris Pratt, Vincent D’Onofrio, Ethan Hawke, Haley Bennett, Byung-Hun Lee, Manuel Garcia-Rulfo, Peter Sarsgaard ve Martin Sensmeier’in olduğu filmin senaryosunu uyarlayanlar arasında True Dedective yaratıcılarından Nic Pizzolatto da var.
Filmde; küçük bir kasabaya musallat olan bir çete ile mücadele etmeleri için tutulan 7 adamın hikayesi anlatılıyor. “Yedi kişiydiler ama yedi yüz kişi gibi dövüştüler”.

üçüncü

Bir de Buna Bakalım

Justice League: Adalet Birliği Filminin Konusu Ne? Oyuncuları Kimler? Puanı Kaç? Hangi Yılda Çekildi?

Justice League: Adalet Birliği Filminin Konusu Nedir? DC evrenini geniş bir biçimde beyaz perdeye aktarımının …

Bir Cevap Yazın