Ana Sayfa » Genel » The Walking Dead: Ölüm Kalım Savaşı

The Walking Dead: Ölüm Kalım Savaşı

Sinema ve dizi sektörünün son zamanlardaki en popüler reklam alanı olarak mobil dünyasını söyleyebiliriz. Şimdiye kadar çıkan bazı filmlerin ios ve android sistemleri için oyunları veya uygulamaları da filmle aynı anda telefonlarımızda olabiliyor. Diziler için ise bu biraz daha az rastlanan bir durum. Çok beğendiğim dizilerin en baş sıralarında gelen The Walking Dead dizisi de bu modaya uydu ve mobil oyununu piyasaya sürdü.

wdoks1

“Ölüm Kalım Savaşı” başlığıyla mobil dükkanlarda yerini alan uygulamada dizideki tüm karakterleri görebiliyoruz. İlk olarak bir ekip ile başladığımız oyunda her bölümde ekibimize yeni arkadaşları ekleyebiliyoruz. Glenn veya Rick gibi ana karakterlerin daha güçlü olması da güzel bir detay olmuş.

Ekibimizdeki karakterleri geliştirme özelliğinin de eklendiği oyun bu yönüyle bize frp oyunlarının karakter gelişim stratejilerini de hatırlatıyor. Görevleri tamamlarken amacımız aynı anda karakterleri de geliştirmek oluyor. Bu sayede zor görevleri geçebiliyoruz.

wdoks2

Her oyunda olduğu gibi The Walking Dead’de de elbette belirli kaynaklara sahibiz. Daha fazlasını almak için oyun içi satın alma imkanı sunulmuş. Ama bence oyun içi satın alma yapmadan da gayet zevkle oynanabilecek bir oyun.

Yani ilk bakışta pek de “Play to Win” oyunu olarak görünmüyor, daha çok “Pay to Win” gibi. Biraz emek ile üst sıralara yükselinebilir ancak en tepeleri zorlamak için biraz ödeme gerekecektir. Evet, sıralama da mevcut. Bu da online oyunların en önemli ve çekici yanlarından biri elbette.

Sonuç olarak indirip denemenizi tavsiye ederim. Oyunun ücretsiz olduğunu ve Türkçe olarak da oynanabildiğini de belirtelim. Diziyi severek izliyorsanız bence oyunu da severek oynayacaksınız.

Bir de Buna Bakalım

Film Dünyasının Yönetmen Kadınları

Erkek egemen sektörün dişli dişileri… Kadın gözüyle ve kadın ilhamıyla çekilen filmler… Dünyanın ve ülkemizin …

Bir Cevap Yazın