Ana Sayfa » Drama » Unutursam Fısılda 2014

Unutursam Fısılda 2014

Çağan Irmağın yazıp yönettiği filme çok büyük umutlar ile gitmiştim. Ancak o kadar övülen filmin beni hayal kırıklığına uğrattığını söylemeden edemeyeceğim.

Film bana eski yeşil çam filmlerinin kopyası gibi geldi. Zengin ve çapkın çocuk Tarık Akan ve saf, haylaz deli dolu kız Gülşen Bubikoğlu’nun oynadığı, biraz dram biraz komedi biraz müzikal tarzındaydı. Bir geçmişten bir günümüzden durmadan kesitler halinde gösterilen sahneler filmin akışkanlığını engelliyordu. Bu kadar kendi yorumum yeter sanırım biraz da filmden bahsedelim.

246604

Haylaz erkek çocuğu gibi olan futbol oynayan ve başına buyruk Hatice ve onun içine kapanık  aynı zamanda duygusal ve çok güzel şiirler yazan Sağlık Meslek Okulunda okuyan ablası Hanife. Tutucu bir Baba’nın iki kızı. Hatice yaramazlık yapar Hanife hep durumu kurtarır. Küçük ve muhafazakar bir köyde yaşamaktadırlar. Hatice köyün çocukları ile futbol oynar ama en büyük tutkusu şarkı söylemektir.

Köye yeni atanan kaymakamın oğlu Tarık ile karşılaşır. Tarık liseyi zorla bitirmiş, iyi derecede İngilizce’si olan yakışıklı müziğe düşkün ve köyün kızlarının aşık olduğu jön erkeğimizdir. Futbol oynayan Hatice’ye hayran kalmıştır. Kız kardeşini eve çağırmaya gelen Hanife’de ona.

unutursam-fısılda-3

Hatice’nin aynı zamanda en büyük hayali şarkı söylemektir. Tarık da beste yapmayı seven ancak söz yapamayan biridir. Birbirlerine tutkunu oldukları müzik ile aşık olurlar. Hatice ben söz yazabiliyorum diye ablasının şiirlerini Tarık’a vererek yalan söyler. Günün birinde Tarıkla evleceğinin hayalini kuran Hanife ikisini birlikte görünce dünyası başına yıkılır. Ancak Hanife har zaman kendi kendine gelin güvey olmuştur.

Çok istediği liseler arası şarkı yarışmasına babası tarafından izin alamayan Hatice, Tarık ile kaçmaya karar verir ve evlenirler. Çok ünlü bir ses sanatçısı olmuştur. Adını da Ayperi olarak değiştirmiştir. Yıllar sonra muhasebecisi tarafından dolandırılarak beş kuruşsuz kalan ve Alzheimer hastası olarak ona kin nefret ve intikam alma arzusu ile tek yaşayan ablasının yanına köye geri döner. Filmin devamını az çok tahmin ediyorsunuzdur. Ama genelde izleyin 😉 Çünkü olaylar detaylar işte tam da bundan sonra filmin ikinci yarısında Başlıyor :))  Yapacağım hiçbir şey yok ise evde seyretmeyi tercih edebileceğim bir filmdi.

Bir de Buna Bakalım

True Detective 3. Sezon Fragmanı

Büyük yankı uyandıran ilk sezondan sonra ikinci sezonu beklentiyi karşılayamayan True Detective üçüncü sezonu ile …

Bir Cevap Yazın