Ana Sayfa » Bilim Kurgu » Thor: Karanlık Dünya ( Thor: The Dark World ) 2013

Thor: Karanlık Dünya ( Thor: The Dark World ) 2013

thor2_poster__131017211147-275x407
Thor, mitolojide Odin’in sayısız oğullarından biri olarak geçer. Güçlü bir İskandinav tanrısıdır. Yunan mitolojisindeki Herkül’ün dengi olarak görülür. Silahı; sadece kendisinin hükmedebildiği çekiçtir.
Marvel Comics tarafından da aynı adlı çizgi roman karakterine ilham vermiştir.

2011 yılında çekilen ilk filmde babası tarafından güçleri elinden alınarak dünyaya gönderilen Thor, kendisini yenilmez yapan çekicini yeniden kazanmayı başarmış ve hükümdarlığı olan Asgard’a dönmeye hak kazanmıştı.
İkinci filmde ise Thor, antik Dark Elves güçleriyle savaşacak. Kudretli Malekith tarafından yönetilen güçlerin evreni yok etmeye çalışmasını engelleyecek. Dünyayı ve 9 Diyarlar’ı korurken yanında, ilk filmden de hatırlayacağımız dünyalı bilim kadını Jane Foster olacak. Ancak dünyayı ve dostlarını kurtarmak için bazı şeyleri feda etmek zorunda kalacak.

Filmin yönetmen koltuğunda Mad Men, Game of Thrones gibi dizilerden tanıyacağımız Alan Taylor var. Başrollerde ise Chris Hemsworth, Anthony Hopkins, Natalie Portman, Tom Hiddleston ve Idrıs Elba’yı görüyoruz.

Yüzeysel ve klişelerle dolu olsa da bu, keyifli bir kaç saat geçirmeyi engellemiyor. En nihayetinde realiteye dayanan bir film beklemek çok da doğru değil. Senaryo vasat, görsellik oldukça iyi. Diğer süper kahraman filmleri arasından kendini sıyıracak bir fark yaratamamış ama kimseyi izlediğine pişman etmez bir film ve seri olmuş.

Bir de not: Toryum elementini bulan bilim adamının ismi verirken esinlendiği İskandinav tanrısıdır.

İyi seyirler!

 

 

Bir de Buna Bakalım

Justice League: Adalet Birliği Filminin Konusu Ne? Oyuncuları Kimler? Puanı Kaç? Hangi Yılda Çekildi?

Justice League: Adalet Birliği Filminin Konusu Nedir? DC evrenini geniş bir biçimde beyaz perdeye aktarımının …

Bir Yorum

  1. Fragmanı İyi Gibi.. İzlemek Lazım..

Bir Cevap Yazın