Ana Sayfa » Genel » Sinemadan Mobil Telefonlara Bir Efsane Geldi: “Yıldız Savaşları – İsyan”

Sinemadan Mobil Telefonlara Bir Efsane Geldi: “Yıldız Savaşları – İsyan”

Sinema filmlerinin mobil oyun çıkartması modasına yeni bir tane daha eklendi. “Yıldız Savaşları – İsyan” pek yakında yedinci filmini izleyeceğimiz efsane yapım öncesi, Kabam şirketi tarafından oyun sevenlerin beğenisine sunuldu.

mobiloyunisyan1

Kendi karakterimizi yarattığımız oyunda değişik türlerden seçim yapıp, karakterimize isim vererek oyuna başlıyoruz. İlk başlarda belirli bir senaryonun izlenmek zorunda kalınması sıradan gelse de oyunu öğrenmek için güzel bir yöntem.

Mobil oyun denildiğinde önemli olan bir nokta da çoklu oyunculu oynanabilmesidir. Pek çok mobil oyun çoklu oyuncu desteği olmadığı için bir süre sonra sıkıcı olabiliyor. Oysa diğer oyuncular ile yarış halinde olunması oyunu çok daha zevkli yapabiliyor.

mobilyounisyan3

Son zamanlarda mobil cihazlardaki hafıza yetersizliği ve kullanım alanı sorunlarına bu oyunda da rastlayabiliriz. 600 Megabyte’dan fazla yer kaplayan oyun için en son çıkan mobil telefonlar çok daha uyumlu görünüyor. Oyunun biraz daha eski telefonlarda oynanabilirliği ise daha düşük.

Genel olarak oynaması zevkli olan “Yıldız Savaşları – İsyan” hem filmin hayranları hem de mobil oyun oynamayı sevenler tarafından beğeniyle oynanabilir. Mobil oyunlardaki tecrübesini bildiğimiz Kabam ismi de “Yıldız Savaşları” için başarılı bir seçim olmuş. İki büyük ismin yan yana gelmesi ile ortaya efsane bir mobil oyun çıkabilir.

mobiloyunisyan2

Türkçe desteği de olan mobil oyunda karakterimizin güçlerini ve yetenekleri arttırarak güçleniyoruz. Aynı zamanda giydiğimiz elbiseleri de zamanla geliştirip yükselterek daha dayanıklı hala gelebiliyoruz. Mobil oyunlarda çok da fazla detaya inilmemesi geleneği bu oyunda biraz aşılmış ve aşırı detaylı görseller hazırlanmış. Bu açıdan düşünüldüğünde, oyunu aslında telefonda değil de tablet de oynamak çok daha zevkli oluyor.

Bir süre oynadıktan sonra merak edilen bir konu da oyuncuların ışın kılıcı kullanıp kullanamayacakları oluyor. Yapımcılar bunun şimdilik mümkün olmadığını söylese de gelecekte yapılacak güncellemeler ile çok ileri seviyedeki karakterlerde belki ışın kılıcı kullanımı mümkün olabilir. Bu eklenti oyunun satışını da büyük oranda arttırabileceğinden, bir süre sonra ışın kılıcını oyunda görebiliriz.

mobiloyunisyan4

“Yıldız Savaşları” dediğimizde elbette mükemmel bir yapım bekliyoruz ve oyunu mobil cihazlarımıza bu beklentiyle indiriyoruz. Fakat oyun ilk başlarda yavaş gelişiyor. Karakter gelişimi çok hızlı olmasa da bir süre sonra oynamayı bir türlü bırakamıyoruz. Diğer oyuncular ile de kapışmalar başladığında vazgeçilmez oyunlarımızdan birisi olabiliyor. 12 yaş üstüne tavsiye edilen mobil oyunun sinema izleyicileri tarafından da beğenilerek oynanacağı tahmin ediliyor. Genel olarak bakıldığında da 5 üzerinden 4.5 puanı hak ediyor.

Bir de Buna Bakalım

Atomic Blonde ve Bir Pazartesi Şarkısı

İyi desem iyi değil, kötü desem kötü değil filmlerden biri de Atomic Blonde oldu benim …

Bir Cevap Yazın