Ana Sayfa » Komedi » Şef (Chef) 2014

Şef (Chef) 2014

Her zaman fazla düşündürmeyen filmleri sevmişimdir. Fazla düşündürmemesi kötü olduğu anlamına kesinlikle gelmesin aksine Şef pek çoğumuzun zevkle izleyeceği bir film. Hem de ağzımızın suyu akarak filmin yarısının gelmesini ve yiyecek birşeyler almayı bekliyoruz. Bazı yemek hazırlama sahnelerinde kendimizi tutabilmek için sinemaya gitmeden önce karnınızın tok olduğuna emin olun.

sef

Tamamen bir Jon Favreau ürünü olan filmin yönetmeni, yazarı ve başrol oyuncusu kendisi. Yardımcı rollerde ise Scarlett Johansson, Dustin Hoffman, Sofía Vergara ve Robert Downey Jr. gibi ünlü isimler bulunuyor.

Aslında çok fazla yemek yapma yeteneği olmayan Jon Favreau bu film için bir yemek kamyoneti şefi olan Roy Choi’dan eğitim alarak tam bir profesyonel aşçı haline gelmiş. Choi, Favreau’ye eğitim sonrası birkaç test yaptığını ve onun bu testlere bile adeta saldırdığını ve olayın bir parçası olduğunu belirtiyor. Bunu filmin birçok sahnesinde gerçektede hissedebiliyoruz. Zaten tok olmayan bir seyirciyi acıktıracak bir oyunculuk varsa o filmi zevkle izleyebiliriz.

Chef4

Filmin sanki hiçbir senaryosu yokmuş ve gerçek bir şefin yaşadıklarını daha doğrusu işini severek yapan birinin anılarını izliyormuşuz gibiyiz. Zaten aslında anlatılmak istenen gerçek nokta her insanın severek yapacağı bir işte ne kadar çok mutlu olabileceği. Bu gerçek elbette hepimiz tarafından bilinmekte fakat uygulanamamakta. Bunu uygulayan birini gördüğümüzde de hayatımızda bir değişiklik için “neden olmasın” sorusu saatlerce düşündürüyor.

Bu komik ve kalbimize dokunan filmde baba oğul ilişkisi ve şefin başından geçen eğlenceli olaylar ile pek sıkılgan dakikalar yaşamıyoruz. Bu tarz filmler genelde izleyici tarafından daha düşük notlar almasına rağmen 7,4 ortalamasıyla da izlemeye değer olduğunu kanıtlıyor. Bende daha iyi notları hakediyor ve ortalama olarak 7,6’ya gelmesini bekliyorum.

 

Bir de Buna Bakalım

Merakla Beklenen Arif V 216’nın Yeni Fragmanı

Senaryosu Cem Yılmaz’a, yönetmenliği Kıvanç Baruönü’ne emanet olan ve heyecanla beklenen Arif V 216 filmi …

Bir Cevap Yazın