Ana Sayfa » Gerilim » Outcast: Başarı mı Yoksa Abartı mı?

Outcast: Başarı mı Yoksa Abartı mı?

Dizi tarihinin en çok izlenen ve beğenilen yapımlarından biri olan The Walking Dead’in yaratıcısı Robert Kirkman’ın kaleme aldığı ve Paul Azaceta’nın çizimlerini yaptığı Outcast serisi de televizyona uyarlandı.

Outcast-TV-Cover-2-500x263

İlk bölümünü Mayıs ayında Facebook Live üzerinden nabız yoklama ve reklam amacıyla yayınlanan dizi, FX kanalı üzerinden yaptığı yayına da 3 Haziran’da başladı. Sezonu 10 bölüm sürecek dizinin şimdiye kadar 4 bölümü izleyiciyle buluştu. Ve dizi, ikinci sezonun onayını da almış olduğunu duyurdu.

Dizi; bedeni henüz 8 yaşındayken şeytan tarafından ele geçirilen Kyle Barnes’in hikayesini ve kötü ruhların dünyasını anlatıyor. Kyle Barnes rolüne Patrick Fugit hayat verirken diğer rollerde ise; Philip Glenister, Gabriel Bateman, Wrenn Schmidt gibi oyuncular yer alıyor.

Outcast Key art, clean

Şeytan, içinde kendi gizemini koruyan küçük bir kasaba, rahip, şeytanın ele geçirdiği ruhlar ve benzer olgular bir araya geliyor dizide. İlk bakışta klişeden öte gitmez dense de; olayların işleyiş şekliyle yakalıyor dizi sizi bir şekilde.
Dizide ana karakteri büyümüş olarak görsek de; flashbackler ile onun dehşet verici çocukluğuna gidip gelirken yer yer gerçekten ürperiyoruz. Hiçbir şey olmasa da sanki bir şey olacakmış hissini yaşamak ise diziye artı katıyor.

Gerilim ve özellikle de şeytan vurgusunu sevenler için izlenesi bir dizi Outcast. Ne anlattığından ziyade; neyi, nasıl anlattığının önemi doğrultusunda ilerlediği sürece çıta düşmez diye tahmin ediyorum. Tüm olumlu taraflarına rağmen popülerliğinin çoğunu da The Walking Dead ve Kirkman’a borçlu olduğu ise aşikar.

Bir de Buna Bakalım

La Casa De Papel 19 Temmuz’da Ekranlara Dönüyor

Alex Pina’nın yaratıcısı olduğu İspanyol dizisi , Netflix bünyesine dahil olmasıyla birlikte bir anda tüm …

Bir Cevap Yazın