Ana Sayfa » Drama » Mükemmel Bir Dizinin Mükemmel Bir Yan Ürünü

Mükemmel Bir Dizinin Mükemmel Bir Yan Ürünü

Bir dizinin sevilmesi ve başarılı olması için gerekli klasik tüm şartların yanı sıra Saul Goodman için yapılacak dizinin başarısı için bir kriter daha vardı. Tıpkı annesi ya da babası çok başarılı ve ünlü olan bir çocuğun ebeveynlerinin gölgesinde kalması gibi bir durum diyebiliriz. Breaking Bad o kadar büyük bir başarı yakaladı ki, Better Call Saul gibi bir dizi ile her şey bir anda mahvedilebilirdi.

bcs1

Sonuç olarak ortada 700 bine yakın oy alan ve bunun ortalaması 9.5 olan bir dizi var. Bu dizinin bir karakterine yeni bir dizi çekerek aynı tarzı devam ettirme riskini almak çok da mantıklı bir hareket değil elbette ve çok çok zor bir iş. Fakat Vince Gilligan ve Peter Gould’un beyinlerine ve yeteneklerine hayran olmamak elde değil.

Saul Goodman olmadan önce Jimmy McGill olarak bilinen avukatımızın Walter White ile tanışmadan önceki maceralarını ve nasıl Better Call Saul olarak ortaya çıktığını anlatan dizinin başrolünde elbette Bob Odenkirk bulunuyor. Ve tabi ki yardımcı rolde ise Mike Ehrmantraut (Saul’un Breaking Bad’de ki yardımcısı) olarak Jonathan Banks’i izliyoruz. İlk sezonu bu ilginç ikilinin yollarının nasıl kesiştiğinin anlatıldığı garip maceralar olarak özetleyebiliriz. Garip fakat dahice kurgulanmış maceralar. Her bölüm sonunda adeta alkışlarla biten bir dizi diyerek de övülmeyi sonuna kadar hak ediyor Better Call Saul.

bcs2

Peki “ben Breaking Bad izlemedim, önce onu izleyip sonra mı Better Call Saul izlesem?” diye bir soru soracak olursanız buna cevap olarak hayır diyebilirim. Hatta önce Saul’u izlemek bile daha iyi olabilir. Çünkü daha sonra Saul’un da içinde yer aldığı muhteşem bir diziyi daha izleme şansına sahibiz.

Better Call Saul, mükemmel bir dizinin mükemmel bir yan ürünü olmuş ve izlenmeyi kesinlikle hak ediyor. Breaking Bad’in 5 sezonu çok fazla diyorsanız, ilk sezonu yeni biten Saul’a bir şans verebilirsiniz.

Bir de Buna Bakalım

Netflix’in İkinci Türk Dizisi Hamlesi Beren Saat’li Atiye Oldu

Hakan: Muhafız ile ilgili başarıdan memnun olan Netflix , ikinci bir Türk dizisini daha ekranlara …

Bir Cevap Yazın