Ana Sayfa » Genel » Muhtemelen İzlemediğimiz 10 Mükemmel Film

Muhtemelen İzlemediğimiz 10 Mükemmel Film

Bildiğimiz gibi artık sinema sektöründeki tüm filmleri takip etmek imkansız bir hale geldi. Her gün birçok yeni film piyasaya çıkıyor ve bizde olabildiğince bu filmleri izlemeye çalışıyoruz. Elbette aralarından güzel olanlarını seçip boşu boşuna iki saatimizi harcamak istemiyoruz.

Bence bir film tamamlandıysa ona verilen emek filmi seyretmek için yeterlidir. Tabi saçma sapan bir yapım olmadığı sürece.

Bazen arkadaşlar ile konuşurken veya internette araştırma yaparken hiç duymadığım, daha önce izlemediğim güzel filmleri not alıyorum. Boş zamanlarımı da bu filmleri izleyerek değerlendiyorum. Aralarından gerçektende izlemeye değer mükemmel yapımlar çıkıyor.

Bazılarının oyunculukları, bazılarının konusu ya da bazısının efektleri filmi ön plana çıkarıyor. Sonuç olarak belkide daha önce izlemediğimiz güzel bir veya birkaç filmi bu listede bulabiliriz.

Şimdilik 10 adet filmi liste haline getirdim fakat ileride bu listenin devamı da gelebilir. En alta bir de bonus ekledim.

candostum
1- Can Dostum (The Intouchables) 2011: Zengin bir aristokratın geçirdiği kaza sonucu felç kalması ve bir yardımcı araması ile başlayan film, kendi karakterine tamamen uymayan genç bir adamı seçmesi ile ilginç bir hal alır. Aralarındaki ilişkinin zamanla çok iyi bir dostluğa dönüşmesinin anlatıldığı mükemmel bir yapım.

indian

2- Efsane Adam (The World’s Fastest Indian) 2005: Anthony Hopkins’in Yeni Zelandalı dünyanın 1000cc altı en hızlı adamını canlandırdığı çarpıcı bu filmi izlemeyenler ilk fırsatta mutlaka izlemeli.

damnedunited

3- The Damned United 2009: Futbol izleyicileri bir zamanların Nothingam Forset takımının şanını mutlaka duymuştur. İşte bu takımı alt liglerden alıp şampiyonlar şampiyonu yapan Brian Clough’un hayat hikayesi izliyoruz.

cyr

4- Louis Cyr 2013: 1900’lü yılların başında dünyanın en güçlü adamı olan Cyr’in bu zorlu yolculuğunun anlatıldığı başarılı bir yapım.

invictus

5- Yenilmez (Invictus) 2009: Nelson Mandela’nın ilk başkanlığı döneminde rugby dünya şampiyonasında Güney Afrika’nın şampiyonluğunun anlatıldığı mükemmel bir film.

sicak

6- Sıcak Kalpler (Warm Bodies) 2013: Zombilerin de aşık olabileceğini anlatan farklı bir yapım.

invention

7- Yalanın İcadı (The Invention of Lying) 2009: Listedeki tek komedi filmi olan Yalanın İcadı ilginç konusu ve farklı espirileri ile dikkat çekiyor.

secreto

8- Gözlerindeki Sır (El Secreto de Sus Ojo) 2009: Arjantin – İspanyol yapımı başarılı bir gizem ve gerilim filmi. Mutlaka izlenmeli.

league

9- A League of Their Own 1992: Amerikan beyzbol tarihinin ilk bayan beyzbol takımının hikayesinin anlatıldığı filmin yapım yılının eski olmasına aldırmadan izleyebilirsiniz. Günümüzün birçok filminden daha iyi oyunculuklar ve senaryo ile karşı karşıyayız.

croods

10- Crood’lar (The Croods) 2013: Animasyon filmlerinin son zamanlardaki fazlalığından kaçırmış olabileceğimiz Crood’lar gayet başarılı ve izlenmeyi hak eden bir film.

seabiscuit

Bonus: Zafer Yolu (Seabiscuit) 2003: At yarışları tarihinin efsane ismi Seabiscuit’in inanılmaz serüveni ile yarış dünyasının içine giriyoruz.

Bir de Buna Bakalım

90. Oscar Adayları Açıklandı

Bu yıl 90. kez düzenlenecek bir törenle 4 Mart’ta sahiplerini bulacak Oscar Ödülleri’nin 24 daldaki …

4 yorum

  1. 1 ve 8 numara muhtemelen diğer seçeneklere nazaran izlenmiş kabul edilebilir cogunluk tarafından.

  2. Çok kötü bi mükemmel anlayışın var, ve üzülerek söylemeliyim ki vasat bi sinema seyircisi bile listenin en azında 6 – 7 tanesini izlemiştir.

Bir Cevap Yazın