Ana Sayfa » Komedi » Minyonlar Türkiye’de!

Minyonlar Türkiye’de!

Çılgın Hırsız serisinde Gru’nun yardımcıları olarak izlediğimiz Minyonlar kabilesi ülkemize geldi. Cuma günü sinema salonlarında gösterime girecek filmi, gala gecesinde izleme şansına eriştik.

Özellikle çocuklu aileler için çok uygun bir film olduğunu düşündüğüm filmi izlemeye başlarken akıldaki soruların başında “Acaba sıkılır mıyız?” geliyordu. Fakat Minyonlar bizi hiç sıkmadı ve salondaki tepkilerden de anlaşılan hem büyüklerin hem de çocukların filmi gayet zevkle izlediği oldu. Zaten bu sakar ve iyi niyetli sapsarı dostlarımızdan da böyle eğlenceli bir film bekliyordum. Beren Saat ve Kenan Doğulu’nun seslendirmesi ile yaklaşık bir buçuk saat çok güzel zaman geçirdiğimizi söyleyebilirim. Filmin orjinalini ise Sandra Bullock ve Jon Hamm seslendirmiş.

bobkevinstuart2

Zamanın başlangıcından günümüze kadar Minyonlar kabilesinin nasıl geldiğini anlatarak başlayan film kabilenin bir türlü kendilerine uygun bir lider bulamaması üzerine devam ediyor. Bu sırada yaşadıkları maceralar, yaptıkları sakarlıklar ve mükemmel mimikleri filmden kopmamayı sağlıyor. Herhangi bir ön yargı ile filme gitmiyorsak o filmden keyif almamamız için hiçbir sebep yoktur. Minyonların da bize bu güzel ve eğlenceli dakikaları fazlasıyla yaşatıyor.

Başrolde olan üç minyon Bob,Kevin ve Stuart, bize Gru’nun üç kızı olan Margo, Agnes ve Edith’i hatırlatılması için tasarlanmış. Bu detay filmden önceki fragmanlarda da farkedilmişti elbette ancak filmi izleyince daha iyi anlaşılıyor. Senaryoyu başarılı yapan güzel bir düşünce olmuş.

Bir de minik detay vereyim; filmin bir sahnesinde minyonlar Scarlet Overkill’i ilk defa izlerken onların önünde Şirinler’den Gargamel’i otururken görebilirsiniz.

minionscarlet

Konuştukları dil olan minyonca ise herkes tarafından anlaşılıyor. Biraz dikkatli dinlediğimizde ise pek çok dilin bir karışımı olduğunu söyleyebilirim. İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Almanca, Fransızca, Portekizce ve birkaç dil daha karıştırılarak ortaya müthiş bir karma dil çıkmış. Salonda çocuklar dahil onları anlamayan kimse yoktu diyebilirim. Toplam 899 adet olan minyonların hepsini ise yönetmen Pierre Coffin seslendiriyor.

Herkese iyi seyirler…

UIP Filmcilik’e teşekkürler…

Bir de Buna Bakalım

Ali Atay’dan Ölümlü Dünya

On parmağında on marifet oyuncu, müzisyen, yönetmen Ali Atay’ın yönetmenliğini yaptığı Ölümlü Dünya filmi 26 …

Bir Cevap Yazın