Ana Sayfa » Bilim Kurgu » Merakla Beklenen Blade Runner 2049 Ekim’de Geliyor

Merakla Beklenen Blade Runner 2049 Ekim’de Geliyor

Bilimkurgu türünün usta yönetmenlerinden Ridley Scott’ın 1982 yılında gösterime giren filmi Blade Runner / Bıçak Sırtı, distopik filmlerin de ilk ve en iyi örneklerinden biri. Filmde; uzak bir gelecekte yasadışı işlerin halledilmesi için bazı firmaların insandan ayırt edilmesi zor, Replikant isimli robotlar üretmeleri ve Blade Runner adlı özel polislerin de onları yakalamak üzere görevlendirilmeleri konu ediliyordu.

Bu defa Ridley Scott’un yapımcılığında ve Denis Villeneuve yönetmenliğinde çekilen Blade Runner 2049, ilk filmden 30 yıl sonraya gidip bayrağı devralıyor. Villeneuve’nin The Guardian’a yaptığı açıklamaya göre; ilk filmin atmosferini bozmadıkları ve aynı duyguları yakaladıkları söyleniyor.

Yeni filmde yine Harrison Ford kadroda ve ona Ryan Gosling, Robin Wright, Dave Bautista, Ana de Armas, Sylvia Hoeks, Carla Juri, Mackenzie Davis, Barkhad Abdi ve Jared Leto isimler eşlik ediyor.

Filmde; yeni Blade Runner olan Gosling, 30 yıldır kayıp olan eski LAPD memuru Rick Deckard’ı (Harrison Ford) bulma görevine sürükleniyor.

Filmin 6 Ekim’de dünya çapında gösterime girmesi bekleniyor.

Bir de Buna Bakalım

Justice League: Adalet Birliği Filminin Konusu Ne? Oyuncuları Kimler? Puanı Kaç? Hangi Yılda Çekildi?

Justice League: Adalet Birliği Filminin Konusu Nedir? DC evrenini geniş bir biçimde beyaz perdeye aktarımının …

Bir Cevap Yazın