Ana Sayfa » 2017 » Kült Korku Filmi Suspiria Yeniden Çekiliyor

Kült Korku Filmi Suspiria Yeniden Çekiliyor

Dünyaca ünlü İtalyan yönetmen Dario Argento’nun Le Tre Madri (Üç Anne) üçlemesinin ilk filmi olan ve 1977 yılında gösterime giren Suspiria, Sen Benimsin (A Bigger Splash) filminden tanıyacağınız Luca Guadagnino yönetmenliğinde bir kez daha çekiliyor ve önümüzdeki yıl vizyona girmesi bekleniyor.

Amerikalı bir bale öğrencisinin (Suzy), Almanya’da ünlü bir dans okuluna gidişiyle başlayan hikaye, kırmızı rengin ve sağanak yağmurun hakim olduğu giriş sahneleriyle seyirciyi hipnotize ediyor. Suzy daha okulun kapısından giremeden, okuldan çığlıklar atarak kaçan bir kıza ve aynı gecede iki cinayete şahit oluyor. Kıpkırmızı bir atmosfer içinde geçen film, iç içe geçmiş hissi yaratan mekanları ve müzikleri ile izleyiciyi fantastik bir korku dünyasına çekiyor.

Yönetmen Guadagnino geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada; çekeceği filmin tamamen bir tutku projesi olduğunu, filmin renk paletinde orjinalin aksine temel renkleri değil de soğuk , karanlık renkleri kullanacağını ve filmin suçluluk üzerine yükseleceğini söyledi.

Filmde Tilda Swinton, Dakota Johnson, Chloe Grace Moretz ve Mia Goth’un bulunduğu ünlü bir oyuncu kadrosu yer alıyor. Dario Argento, David Kajganich ve Daria Nicolodi de senaryonun arkasındaki isimler.

İlk filmde efsanevi grup Goblin tarafından yapılan müzikleri ise yeni çevrimde Radiohead solisti Thom Yorke hazırlıyor. Bakalım Yorke, Goblin’in müzikleri ile yarattığı o rahatsız edici etkiyi yakalayabilecek mi göreceğiz.

Bir de Buna Bakalım

Yaz Korkusu: Midsommar

Son yılların en iyi korku filmlerinden, Sundance ödüllü Hereditary’nin yönetmeni Ari Aster’ın yeni filmi Midsommar …

Bir Cevap Yazın