Ana Sayfa » Listeler » Karlı Bir Günde İzleyebileceğimiz Karda Geçen 10 Film

Karlı Bir Günde İzleyebileceğimiz Karda Geçen 10 Film

“Dışarıda zaten her yer karlı bir de karda geçen film izlersek on numara olur” diye düşünüyorsanız bu listedeki filmlerden bir tanesi hemen izlemeye başlayabilirsiniz. Ya da yazın kavurucu sıcaklarından çok bunaldınız ve biraz olsun serinlemek istiyorsanız da aşağıdaki filmlerden bir tanesi sizi biraz olsun serinletecektir.

Aslında her mevsimde izlenebilecek filmler elbette ancak bu listedeki yapımların ortak noktası karda geçmeleri. Korku türünden animasyona kadar geniş bir yelpazeyi on filme yaymaya çalıştığım listenin içinde bir belgesel bile bulunuyor. İnanılmaz değil mi? 🙂

 

Fargo 1996

karliste1
Bütün film karlar altında geçsin ve hiç unutamayacağım bir yapım olsun modunda olanlar için ve elbette daha önce izlemeyenler için mükemmel bir seçim olacaktır.

Yarından Sonra (The Day After Tomorrow) 2004

karliste2
Biraz macera ve biraz da aksiyon olsun, kafam rahat olsun film akıp gitsin, zamanın nasıl geçtiğini anlamayalım türünde bir film seçmek isteyenler için birebir. Yalnız uyarmakta yarar görüyorum bu tamamen bir Hollywood piyasası filmidir, yani az öncede belirttiğim gibi hiçbir beklentiye girmeden izlemekte yarar var.

Başlangıç (Inception) 2010

(L-r) LEONARDO DiCAPRIO as Cobb and ELLEN PAGE as Ariadne in Warner Bros. PicturesÕ and Legendary PicturesÕ sci-fi action film ÒINCEPTION,Ó a Warner Bros. Pictures release.
Birazda kafa karaşıklığı yaratsın film dediğin oturaklı ve senaryosu sağlam olmalı düşüncesindeyseniz Başlangıç tam size göre. Filmin bir kısmı karlarda geçse de bu listede yer verilmeli diye düşündüm.

Hanna 2011

Hanna
Değişik, farklı ve ilginç bir aksiyon filmi izlemek istiyorsanız Hanna size bunu yaşatacak ve üstüne bir de güzel film izlemiş olacaksınız. Küçük bir kızın karlar arasındaki inanılmaz eğitimi ve daha sonra dünyaya bakış açısı izlenmeye değer.

Karlar Ülkesi (Frozen) 2011

karliste8
Animasyon ve kar deyince akla gelen Buz Devri olabilir ancak ben bu listeye Karlar Ülkesi’ni eklemek istedim, gayet de yakıştı diyebilirim 🙂

Gri Kurt (The Grey) 2011

karliste5
Liam Neeson benim için vazgeçilmez diyorsanız işte size Liam, işte size kar ve soğuk. Adam hiç mi vazgeçmez, hiç mi geri adım atmaz, bu adamı seviyorum…

Donmuş Irmak (Frozen River) 2008

karliste6
Biraz dram, biraz suç, biraz gerilim, her şeyden bir tutam olan bir film izleyelim ama soğuk içimize işlesin modunu aktive eden nadide yapımlardan. Filmin sahneleri şimdi bile aklıma gelince bir üşüme geldi…

Everest 2015

karliste7
Heyecan benim göbek adım ben anca dağlarda geçen bir filmde heyecan yaşarım diye bir ısrarınız varsa bu isteğiniz için Everest müthiş bir seçim. Dikey Limit de bunun yedeği olarak aklımızda kalabilir.

Cinnet (Shining) 1980

karliste9 Karlı bir gecede bir korku filmi izlemek istiyorsanız akla ilk gelen Jack Nickholson ve Cinnet oluyor elbette. Biraz bilindik bir seçim oldu ama hakkını vermek gerek bu filmin üzerinden elli yıl da geçse izlenir arkadaş 🙂

İmparator’un Yolculuğu (March of the Penguins) 2005

karliste10
Ben belgesel izleyeceğim, bugün belgesel günü olsun diye ısrar eden bir arkadaşınız varsa ve karlar her yeri sardıysa onu İmparator’un Yolculuğu ile dondurabilirsiniz.

Dipnot: Çok kötü bir liste olmadı bence birbirini tamamlayan yapımlar bile var, daha ne olsun :p

Bir de Buna Bakalım

2017’nin Google’a Arattıkları

Dünyanın en büyük ve en çok tercih edilen arama motoru olan Google, geride bırakmaya hazırlandığımız …

Bir Cevap Yazın