Ana Sayfa » Drama » Haftanın Film Önerileri

Haftanın Film Önerileri

Bu hafta 8’i yerli olmak üzere 11 film sinemalarımızda gösterime giriyor. Yerli film endüstrisi için bir yandan sevinsek de; diğer yandan kaliteden ve kaçının seyirciye ulaşıp ulaşamayacağından söz etmek zor.

Bu haftanın yerli filmleri arasında benim favorim; Rüzgarda Salınan Nilüfer. Yönetmen Seren Yüce imzasını taşıyan film aynı zamanda yönetmenin de ikinci uzun metrajlı filmi. İlk filmi Çoğunluk ile adından söz ettirmiş ve pek çok festivalden ödülle dönmüştü Yüce.

id-1481

Filmde iki aile var. Bu ailelerin kendi içlerindeki ve birbirleriyle olan ilişkileri üzerinden ilerliyor film. İlk aile, İstanbul’un kalbur üstü semtlerinden birinde iyi bir hayat sürüyor. İşadamı erkek, çalışmasa da arayışları bitmeyen kadın ve teknoloji mağlubu bir kız çocuğu.
Diğer aile biraz daha mazbut ancak daha entelektüel. Hem de kadın bir kitap yazarı. Tam da bu sebeple yazar olmaya karar veren diğer kadının özentisinin zamanla kıskançlığa dönüşmesi…
Filmde başrollerde; Songül Öden, Tolga Tekin, Tülay Günal, Ayşe Tunaboylu yer alıyor.

Bu hafta benim için bir diğer favori film ise; Muhteşem Yedili. Akira Kurosawa’nın 1954 tarihli filminden sonra pek çok yeniden çevrimi yapılsa da karşımıza gelen film orijinal metne oldukça sadık kalanlardan biri.

gallery-1461168127-the-magnificent-seven-trailer

Yönetmenliğini Antoine Fuqua’nın üstlendiği filmde Chris Pratt, Haley Bennett, Denzel Washington, Ethan Hawke, Vincent D’onofrio gibi isimler yer alıyor. Filmde, sanayici Bartholow Bogue’un sert yönetimi altındaki fakir bir köyü korumak için tutulan 7 silahşörün hikayesi anlatılıyor.

Bu hafta vizyonda bir de animasyon film var; Leylekler / Storks. ‘Seni leylekler getirdi yavrum.’ hikayesine dayanan filmde; leylekler’in bebekleri getirdiği devir kapanmış, şimdilerde global bir internet perakende şirketi için paket dağımı yapmaktadırlar. Dev bir internet mağazası çalışan ve terfi etmek üzere olan leylek Juinor yanlışlıkla Bebek Yapma Makinesi’ni çalıştırır ve istenmeyen tatlı bir bebek dünyaya gelir. Uzun yıllardır bebek teslimi yapmayan Junior ve Leylek Dağı’ndaki tek insan Tulip’in bu bebeğe ev bulmaları gerekmektedir. Böylece sevimli macera başlar.

storks_film_poster_2

Filmin yönetmen koltuğunda Nocholas Stoller ve Doug Sweetland oturuyor. Stoller’in yazdığı metnin seslendirmesini Andy Samberg, Keegan-Michael Key, Kelsey Grammer gibi sanatçılar yapıyor.

Bir de Buna Bakalım

Justice League: Adalet Birliği Filminin Konusu Ne? Oyuncuları Kimler? Puanı Kaç? Hangi Yılda Çekildi?

Justice League: Adalet Birliği Filminin Konusu Nedir? DC evrenini geniş bir biçimde beyaz perdeye aktarımının …

Bir Cevap Yazın