Ana Sayfa » Drama » Filmekimi 2016’nın Tek Yerli Yapımı: Albüm

Filmekimi 2016’nın Tek Yerli Yapımı: Albüm

Bu yıl 7-16 Ekim 2016 tarihleri arasında düzenlenecek olan Filmekimi’nin programında, 51 film arasında tek bir yerli yapım var; Albüm.

Yönetmen Mehmet Can Mertoğlu’nun Yokuş ve Fer isimli iki kısa filminden sonra çekmiş olduğu ilk uzun metrajlı filmi. Mertoğlu Albüm ile bu yıl Cannes Film Festivali’nde bulunan Eleştirmenler Haftası Bölümü’nde Yılın En Yaratıcı Yönetmeni Ödülü’nü kazandı. Ayrıca Saraybosna’dan En İyi Film, Kudüs’ten ise En İyi İlk Film ödülleri ile döndü.

album-deki-diyaloglar-tanikliklarimdir-138455-1

Şebnem Bozoklu, Murat Kılıç, Rıza Akın, Muttalip Müjdeci ve Müfit Kayacan’ın başrollerini paylaştığı filmin senaryosu da Mehmet Can Mertoğlu’na ait.
Dram temelinde gelişen absürd komedi olarak nitelendirebileceğimiz filmde, toplumsal bir sorun olan evlat edinme durumu anlatılıyor.

mehmet-can-mertoglunun-yonettigi-album-filmi-afisi_1

Film; 30’lu yaşlarının sonunda evlat edinmeye karar veren bir çiftin, bu durumu çocuktan ve çevreden saklayabilmek adına şehir değiştirmelerini, doğum öncesi ve sonrası için sahte fotoğraf albümü oluşturma çabalarını anlatıyor. Anlatıyor anlatmasına da bakalım bu mutlu tabloyu ne kadar süre koruyabilecekler?

album-uluslararasi-adana-film-festivalinde-yarisacak-4-620x330

Albüm filmi aynı zamanda 19-25 Eylül tarihleri arasında düzenlenen, 23. Uluslararası Adana Film Festivali’nin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda da yarışıyor.

Bir de Buna Bakalım

Natalie Portman’lı Lucy in The Sky’dan İlk Fragman

Fargo dizisinden hatırlayacağınız Noah Hawley‘nin ilk uzun metraj projesi olan Lucy in The Sky için …

Bir Cevap Yazın