Ana Sayfa » Genel » Evde Sinema Keyfini En Yükseklerde Tutabilecek Filmler Ailesi

Evde Sinema Keyfini En Yükseklerde Tutabilecek Filmler Ailesi

Bazı günler evin kapısını açıp içeri girer girmez hemen bir film izlemek istiyorum. Bu isteğimi fazla sorgulamadım ama yapabildiğim gün sayısı da çok fazla değildir. Geçen hafta içi bir gece yine bu istek evden içeri girer girmez beni esir aldı. Bir film seyretmeyi o kadar çok nasıl isteyebiliriz. Eminim bu bir çoğumuza da oluyordur.

evdesinema

Cevap gayet basitti aslında, sadece güzel iki saat geçirmek için en iyi seçenek bazen “evde sinema” izlemek oluyor. Konumuz elbette evde sinema izlemenin güzel yanları değil, konumuz evde sinema izlemeye karar verdiysek neler izleyebileceğimize yardımcı olacak bir kaç seçeneği gözden geçirmek.

Bu yazımda sizlere altı tane film tavsiye edeceğim. Benim görüşüme göre evde izlemesi zevkli olan ve birbirine bağlı altı adet film. Birbirine bağlı derken tabii ki organik bir bağlantı yok ancak bana göre bir aileyi temsil eden filmlere bir göz atacağız sadece.

evdesinema1

İlk olarak bu ailenin babası olarak nitelendirebileceğimiz Akıl Oyunları (A Beautiful Mind) filmi ile başlayalım. Çok az kişinin izlememiş olabileceği bu film zamanının efsane yapımları arasında. Russel Crowe ve Jennifer Connelly’nin müthiş oyunculuklarını söylemeye bile gerek yok. Evde sinema keyfine de çok uygun bir film Akıl Oyunları. Evinizde izlemeyen bir kişi bile varsa o kişi için bu filmi ikinci defa izlemeye de değecektir.

evdesinema2

Peki bu ailenin annesi kim olmalı sorusunun cevabı ise bence Her Şeyin Teorisi (The Theory of Everything) olmalı. Stephen Hawking ve eşinin hayatını izlediğimiz bu filmdeki oyunculuklar da üst seviyede. Başroldeki Eddie Redmayne’in Stephen Hawking’e olan benzerliği hepimizi şaşırtmış ve bu performansa hayran bırakmıştı.

2014, THE IMITATION GAME

Ailemizin en büyük erkek çocuğu olarak ise Enigma (The Imitation Game) filminin iyi bir seçim olduğunu düşünüyorum. Akıl Oyunları ve Her Şeyin Teorisi filmleri ile bir araya geldiğinde, ev sineması olarak Enigma’da akla ilk gelen filmlerden oluyor.

evdesinema4

Gelelim küçük kardeşlere. İlk olarak aklıma Sıkıysa Yakala (Catch Me If You Can) filmi geliyor. Bildiğiniz gibi küçük kardeşler biraz zıpır olur bu yüzden bu filmi tercih ettim. Leonardo Di Caprio ve Tom Hanks’i aynı filmde izlemek de ayrı bir güzellik elbette. Evimizin konforunda sinema izlemek için güzel bir tercih olacaktır.

evdesinema5

Bir diğer kardeşi ise Limit Yok (Limitless) olarak seçtim. 2011 yapımı bu filmde Bradley Cooper’ı izliyoruz. Bu aralar dizi olarak da ekranlarda izleyebileceğimiz Limit Yok’u önce ev sineması olarak izleyip daha sonra dizisini izlemek de iyi bir fikir.

evdesinema6

En küçük kardeş olarak bence en güzel aday Zamana Karşı (In Time), yine bir 2011 yapımı. İlk başta oyuncular arasında Justin Timberlake’i görünce sakın şaşırmayın. Ünlü şarkıcı aktör olarak da iyi bir iş çıkarmış. Amanda Seyfried ise filmin süprizi. Evimizde izleyebileceğimiz güzel bir film olacaktır Zamana Karşı.

Güzel bir aileyi oluşturduk sanırım. Akıl Oyunları, Her Şeyin Teorisi, Enigma, Sıkıysa Yakala, Limit Yok ve Zaman Karşı filmlerini bir şekilde birbirlerine bağlı görüyorum. Evimizde sinema keyfi yapmaya karar verdiysek ve bu yapımlardan birini izlemediysek, her biri çok iyi bir seçenek olacaktır.

Bir de Buna Bakalım

Atomic Blonde ve Bir Pazartesi Şarkısı

İyi desem iyi değil, kötü desem kötü değil filmlerden biri de Atomic Blonde oldu benim …

Bir Cevap Yazın