Ana Sayfa » Gerilim » Escape Plan ( Kaçış Planı ) 2013

Escape Plan ( Kaçış Planı ) 2013

Bilindik bir konu; kaçış hikayesi. Ancak iyi bir kurgu ve büyük isimlerle kendini zevkle izlettiren bir film.

Sylvester Stallone ve Arnold Schwarzenegger’in geçen zamana yenik düşen görüntülerinin yanında, oyunculuklarının ne kadar kıvama geldiğini, tatmin edici olduğunu farkına varıyoruz seyrederken.
İki büyük oyuncudan görmeye alışık olduğumuz, beklediğimiz çeşitli silahların, bombaların, patlamaların yerine bu sefer işin içinden düşünerek ve zekalarıyla çıktıklarını görüyoruz bu filmde. Aksiyon ve gerilim baştan sona oldukça yoğun. Film, bir yerde suçsuz yere bulunmanın ve oradan kurtulunması gerektiğinin insanı geren heyecanını gayet dozunda hissettiriyor.
Filmin sonunda kısa bir yer kaplayan ve hadi canım dedirten sahneler ise bu defa göze hiç batmıyor. Aksine Stallone ve Schwarzenegger’e ne kadar yakıştıklarını görmek ayrı bir keyif bile veriyor.

Konuya değinecek olursak; Ray ( Stallone ) maksimum güvenlikli hapishanelerden kaçmak konusunda uzmanlaşmış ve bu konuda bir kitap bile yazmış biridir. Ortağı olduğu şirket adına devlet ile anlaşmalar yaparak, bir mahkum gibi hapishanelere girip, kaçmaktadır.
Son kaçışından sonra eline, varlığı pek de bilinmeyen bir hapishaneyi denetleme işi gelir. Ödenecek miktarın büyüklüğünün de etkisiyle aslında sözleşmelerinde yer alan çok maddeye uymamasına rağmen teklifi kabul eder. Ve lakin içine düştüğü hapishane kendi yazdığı kitaptan ilham alınarak kurulmuş bir yerdir. Yapılma amacı ise suçluların mevcut rakiplerini ortadan kaldırma mantığı üzerinedir. Gardiyanlar ise paralı askerlerdir.
Ray burada Emil ( Schwarzenegger ) ile dostluk kurarak ve tüm bilgi birikimini kullanarak bir kaçış planı daha hazırlar.

Filmin yönetmenliğini son yılların gözde isimlerinden Mikael Hafström yapıyor. Başrol oyuncularına 50 Cent, Jim Caviezel, Vincent D’Onafrio, Amy Ryan gibi ünlü oyuncular eşlik ediyor.

Film belki sinema adına bir şeylerin üzerine yeni bir tuğla koymuyor olabilir ancak 116 dakika boyunca insanı sıkmadan, tempoyu düşürmeden iyi bir aksiyon sunuyor.

İyi seyirler!

 

 

Bir de Buna Bakalım

Justice League: Adalet Birliği Filminin Konusu Ne? Oyuncuları Kimler? Puanı Kaç? Hangi Yılda Çekildi?

Justice League: Adalet Birliği Filminin Konusu Nedir? DC evrenini geniş bir biçimde beyaz perdeye aktarımının …

Bir Cevap Yazın