Ana Sayfa » Drama » Elysium: Yeni Cennet (Elysium) 2013

Elysium: Yeni Cennet (Elysium) 2013

Neill Blomkamp‘ın önceki filmi olan District 9 uzaylı temasıyla ırkçılık üzerine lafları olan bir filmdi. Konusuyla, az bütçesiyle, görsel efektleriyle uzun zamandır yeni konu bulmakta kısırlık çeken bilimkurgu türüne yeni bir bakış açısı getirdiğini düşünüyordum. Yeni filmlerini de oldukça merak ediyordum. Hep eski bilimkurgu filmlerinin yeniden çevirimlerinden ve kısır konu sıkıntısından sıkıldığım bir dönemde geldi Elysim(Yeni Cennet).

Yönetmeninden dolayı olan beklentim filmi seyrettikten sonra yerle bir oldu.  Bizi bekleyen içi boş bir film.

Kısaca konusu, insanları neredeyse ölümsüz hale getiren bir makine icat edilmiş ve bu makine sadece dünyanın yörüngesinde dolaşan bir garip uzay üssü olan Elysium’ da.  Doğal olarak ta dünya da kalan diğer insanlar bu makineye ulaşmaya can atmakta. Tüm filmde bunun mücadelesini göreceksiniz. Üzerinde bol bol görsel efekt sosu.

Matt Damon ve Jodie Foster filmin başrollerinde ama ikisi de o kadar kısır bir senaryo etrafında oynamışlar ki, film boyunca karakterleri o kadar çok iyilik kötülük arasında git gel yapıyor ki belli ki onlar da oynarken sıkılmışlar.

Filmin tek iyi yanı ise sanırım filmin en kötü adamı Kruger karakterini oynayan Sharlto Copley. Konuşma tarzıyla ve acımasızlığıyla bana Inglourious Basterds filmindeki Hans Landa karakterini anımsattı.

Kimler seyretmeli: Bilimkurgu filmlerini sevipte harcayacak zamanı olanlar.

Bir de Buna Bakalım

Justice League: Adalet Birliği Filminin Konusu Ne? Oyuncuları Kimler? Puanı Kaç? Hangi Yılda Çekildi?

Justice League: Adalet Birliği Filminin Konusu Nedir? DC evrenini geniş bir biçimde beyaz perdeye aktarımının …

Bir Yorum

  1. Büyük bir beklenti yarattılar, gösterimden önce. Ben de heyecanla gösteime girer girmez filme gittim ama sonuç ne derseniz? hayal kırıklığı:(

Bir Cevap Yazın