Ana Sayfa » Drama » Dracula: Başlangıç (Dracula: Untold) 2014

Dracula: Başlangıç (Dracula: Untold) 2014

3 Ekim 2014 vizyon tarihli IMBD puanı 6,4 olan film Fazlasıyla aldığı puanı hak ediyor doğrusu. Filmde aksiyon ,tarih ,fantastik ,savaş ,macera, dram ve aşk var. Kısaca yok yok. Filme başladığınızda sonunu merakla bekleyeceksiniz. Bir an bile heyecan düşmüyor.

dracula

Çocukken Osmanlı’ların Yeni Çeri Ocağında eğitilmiş Transilvanya prensi Vlad yıllar sonra Osmanlıdan ayrılarak tahtının başına geçmiş ve güzeller Güzeli Karısı ile şehirlerini yönetmektelerdi.

Ancak güçlü ve yeni fetihler yapmak isteyen Osmanlı Devleti yeni Savaşlar için Vlad’a gelerek 10-14 Yaşları atasında ki çocukları ayrıca da Vlad’ın 10 yaşındaki oğlunu da istemiştir.

draculauntold (1)

Yıllar boyu Yeni Çeri Ocağında savaşlarda korku salan biri olarak ün yapmış olan Vlad hem oğlunu hemde halkını korumak için Kırık Diş Dağı’nda yaşayan şeytanla anlaşma yaparak ruhunu satmıştır. Bunun bedeli, durdurulamayan kana olan susamışlıkken yanında getirdiği güç ise Savaş’ta tek Başıma 1000 Kişiyi yenebilecek Güce sahip olması anlamındaydı.

Her filmde olduğu gibi büyük güç büyük sorumluluk ve keder getirir. Esas kısım işte o anda başlıyor. Güçlü Osmanlı’ya karşı ruhunu şeytana satmış ailesini ve halkını korumak isteyen bir adam.

Bir de Buna Bakalım

Justice League: Adalet Birliği Filminin Konusu Ne? Oyuncuları Kimler? Puanı Kaç? Hangi Yılda Çekildi?

Justice League: Adalet Birliği Filminin Konusu Nedir? DC evrenini geniş bir biçimde beyaz perdeye aktarımının …

Bir Cevap Yazın