Ana Sayfa » Dizi » Dizi Tavsiye: The Young Pope

Dizi Tavsiye: The Young Pope

İtalyan yönetmen Paolo Sorrentino’nun ilk televizyon dizisi olan The Young Pope, HBO, Sky Atlantic ve Canal Plus ortaklığında yapılıyor. Avrupa’da İtalya, Almanya, Avusturya, İngiltere ve İrlanda’da yayınlanan dizi şubat ayında da HBO üzerinden Amerika yayınına başlayacak. 10 bölüm olarak yayınlanacak dizinin tüm bölümlerini Sorrentino çekiyor. Başrollerde ise Jude Law, Diane Keaton, Silvio Orlando ve James Cromwell bulunuyor.

Hiçbir tarihsel gerçekliğe dayanmayan bir karakter olan ve Amerikalı ilk papa olarak canlandırılan Lenny Belardo rolünde Jude Law yer alıyor. Law’ın gizemli, her an ne olacağı kestirilemeyen havası ise canlandırdığı karaktere tabiri caizse cuk oturuyor.
Sürekli sigara ve diet kola içerek, parmak arası terliklerle ortada gezse de; aslında göründüğünün aksine oldukça otoriter, katı fikirli bir papa. Vatikan’da kendi kurallarını koymak için pek çok ayağı kaydırmak için planları var. Kendisini büyüten ve aynı zamanda baş danışmanı da olan Rahibe Mary (Diane Keaton) ile olan diyaloglarından da mücadelesinin hiç de masum olmayacağı anlaşılıyor. Dizi, Belardo’nun gördüğü bir rüya ile açılıyor ve bu rüya bize diziyi şekillendirecek olan tüm mesajları da veriyor.

Dizi kurgusu, dili, atmosferi ile tam anlamıyla İtalyan sinemasının özellikleri üzerinde yükselirken; baş karakterin kattığı Amerikalı hava da dizide ince ince işleniyor. Ve İtalya’da bir Amerikalı tamamen zıtlıkların giriş kapısı oluyor. Dizinin müziklerinde klasik notaların arasına karışan tekno ve trip-hop sesleri bizi yanıltmadığı gibi tabletleriyle dolaşan din adamları da gözü yormuyor. Hatta belki de en büyük zıtlık Tanrı’ya inanmayan bir Papa bile olabilir(!)

Bir de Buna Bakalım

Stranger Things 3. Sezon Fragmanı Yayınlandı

Netflix’in en sevilen ve beklenen yapımlarından biri olan Stranger Things’in üçüncü sezon fragmanı yayınlandı. Fragman …

Bir Cevap Yazın