Ana Sayfa » Bilim Kurgu » Dizi Tavsiye: The Man in the High Castle ( Yüksek Şatodaki Adam)

Dizi Tavsiye: The Man in the High Castle ( Yüksek Şatodaki Adam)

Philip K. Dick`in 1961 yılında yayınlanan aynı isimli kitabından esinlenerek yapılan dizide; İkinci Dünya Savaşı’nı Almanlar ve Japonlar kazansaydı nasıl olurdu, sorusu üzerinden yeni bir dünya yaratılıyor. Amazon tarafından yapılan dizinin yapımcılarından biri ünlü yönetmen Ridley Scott. Senaryonun uyarlanması da The X-Files serisinin baş senaristi Frank Spotnitz’e ait.

3900

Dizide savaş sonrası, Amerika iki ülke tarafından paylaşılsa da ikisi arasında soğuk bir savaş devam etmektedir. Dünyanın çeşitli yerlerine maşa olarak kullanacakları hükümetler kurmuşlardır. Rusya çökmüş, Stalin idam edilmiş, Berlin dünyanın kalbi olmuştur. Hitler ölmese de son zamanlarını yaşamakta ve düşmanları tarafından kuyusu kazılmaktadır. Bu yüzden de Alpler’de yüksek bir yere yerleşmiştir. Kahramanlardan birinin eline, savaşı Müttefik Devletler’in kazandığına dair bir kaset geçtikten sonra ise olaylar gelişir. Acaba bu nereden geldiği bilinmeyen filmleri yapan Yüksek Şatodaki Adam mıdır?

High-Castle-391621

nyc-subway-nazi-ads

Rufus Sewell, Luke Kleintank ve Alexa Davalos dizide başrolleri üstleniyor. Dizinin 10 bölümlük ilk sezonu sona erdi ve ikinci sezon için de onay alındı. Alternatif tarihe ve distopik dünyaya meraklıysanız seveceksiniz.

Bir de Buna Bakalım

Natalie Portman’lı Lucy in The Sky’dan İlk Fragman

Fargo dizisinden hatırlayacağınız Noah Hawley‘nin ilk uzun metraj projesi olan Lucy in The Sky için …

Bir Cevap Yazın