Ana Sayfa » Drama » Dizi Tavsiye: Marcella

Dizi Tavsiye: Marcella

The Bridge / Bron-Broen dizisinin yaratıcısı Hans Rosenfeldt’in yazarlık, yönetmenlik ve yapımcılık olarak elinden çıkan Marcella bir Londra polisiyesi.

image

Suç, dram ve gerilim ağırlıklı dizinin merkezinde, diziye adını da veren Marcella adlı bir kadın dedektif var. Çocuklarını büyütmek için ara verdiği mesleğine, kocası tarafından terk edildikten sonra geri dönüyor. Görev aldığı ilk dava dosyası da 10 yıl önce üzerinde çalıştığı ve yeniden başlayan seri cinayetler.

image

Dizi, Marcella’nın kan ve toprak içinde kalmış görüntüleriyle açılıyor ve 12 gün öncesine götürüyor bizi.

Çoğu suç ağırlıklı dizide olduğu gibi Marcella da arızalı bir karakter. Zaman zaman hatırlayamadığı şiddet boşalmaları yaşaması da cabası.

Karakterimiz bir yandan cinayetler üzerinde çalışırken diğer yandan da özel hayatı ile ilgili savaş veriyor. Kocasından ayrılmak istememesi, terk edilme ve yalnızlık korkusu, yatılı okuldaki iki çocuğuyla yaşadığı yakınlaşma problemleri…

image

Bu arada şüpheliler ( evet, siyah eldivenleriyle ortada dolaşan bir çok şüpheli) üzerine bir bir gidilirken dizide karakter sayısı da çoğalıyor ve olaylar çatallaşıyor.

Ilk sezonu 8 bölüm olarak yayınlanan dizi, ikinci sezon için geçtiğimiz günlerde onay aldı.
Dizide başrolleri Anna Friel, Nicholas Pinnock, Sinead Cusack, Ray Panthaki, Florence Pugh paylaşıyorlar.

Bir de Buna Bakalım

La Casa De Papel 19 Temmuz’da Ekranlara Dönüyor

Alex Pina’nın yaratıcısı olduğu İspanyol dizisi , Netflix bünyesine dahil olmasıyla birlikte bir anda tüm …

Bir Cevap Yazın