Ana Sayfa » Drama » Dizi Tavsiye: American Crime Story

Dizi Tavsiye: American Crime Story

2016 yılının Şubat ayında, FX kanalında ekranlara gelmeye başlayan American Crime Story, ikinci sezonu henüz yayınlanmaya başlamadan önce 3. sezon onayını da geçtiğimiz günlerde aldı. Bir başka FX dizisi olan American Horror Story gibi bu dizide de her sezonda ayrı bir hikaye işlenecek.
Ryan Murphy, Scott Alexander ve Larry Karaszewski gibi sektörün önemli isimleri tarafından yaratılan dizi, ilk sezonunda son yılların en büyük, en sansasyonel davalarından biri olarak kabul edilen O. J. Simpson davasını ele almıştı.

Amerikan liginin en gözde oyuncularından biri olan Simpson, 1994 yılında eski eşini ve onun yeni erkek arkadaşını öldürme suçlarından yargılanmıştı. Dava, ırkçılık merkezli savunmasıyla tüm Amerika’da büyük yankı uyandırmış, Simpson’a komplo kurulduğu ve çoğu delilin bizzat polis tarafından yerleştirildiği iddia edilmişti. Dönemin başkanı Clinton dahi suçlu bulunmasının ayaklanmaya sebep olacağını duyurmuştu.

Dizide konunun ele alınışı tamamen süreç ile ilgili. Yani Simpson’ı suçlu bulmak ya da aklamak üzerine bir final gidişi yok. Davalı tarafa da davacı tarafa da eşit bir yaklaşım söz konusu tamamen.
Yaklaşık iki yıl süren dava o zamanlarda medyanın da gösterisi haline geldiği için, 10 bölüm dahilinde davanın toplumsal boyutunu da izlemiş oluyoruz. Simpson’ın polisten kaçtığı sahnelerin Amerika’da pizza sipariş rekorları kırması da buna büyük bir örnek sanırım.

Dizide şahane oyunculuklar var diyemem ancak oyuncuların rollerine çok yakıştıklarını söyleyebilirim. Oscar ödüllü Cuba Gooding Jr. O.J.Simpson rolüyle karşımıza çıkarken, hem yakın arkadaşı hem de avukatlarından biri olan Robert Kardashian’ı ise David Schwimmer canlandırıyor. American Horror Story’nin vazgeçilmez oyuncularından olan Sarah Paulson da dizide davanın savcısı Marcia Clark rolüne hayat veriyor. Dönemin en güçlü adli avukatlarından kabul edilen ve Simpson’ın avukat ordusunda yer alan Robert Shapiro rolünde ise ünlü oyuncu John Travolta var. Öldürülen Nicole Brown’ın yakın arkadaşı ve avukat Robert Kardashian’ın eski eşi olan Kris Jenner ise Salma Blair tarafından canlandırılıyor.

2017 yılında başlayacak olan ikinci sezonda hikaye Douglas Brinkley’nin bir kitabından uyarlanacak ve Katrina Kasırgası sırasında olanları, yaşananları ekranlara getirecek. 3. sezon içinse henüz gerçekliği doğrulanmasa da 1997 yılında Miami’deki evinin önünde öldürülen ünlü modacı Gianni Versace’nin davası ele alınacak. Söylentilere göre; öldürülen modacının kız kardeşi Donatella Versace’yi de çok yakın arkadaşı olan ve daha önce American Horror Story’de izlediğimiz Lady Gaga oynayacak.

Bir de Buna Bakalım

La Casa De Papel 19 Temmuz’da Ekranlara Dönüyor

Alex Pina’nın yaratıcısı olduğu İspanyol dizisi , Netflix bünyesine dahil olmasıyla birlikte bir anda tüm …

Bir Cevap Yazın