Ana Sayfa » Drama » Çağan Irmak’tan Benim Adım Feridun Uyarlaması

Çağan Irmak’tan Benim Adım Feridun Uyarlaması

Mahir Ünsal Eriş’in Olduğu Kadar Güzeldik adlı kitabında yer alan öykülerden biri olan Benim Adım Feridun, Çağan Irmak tarafından sinemaya uyarlandı. 11 Kasım’da vizyona girmesi beklenen filmin senaryosu da Irmak’a ait.

aaa

Eriş’e sorulan “Sen ayrılık depresyonunun resmini çizebilir misin Mahir?” sorusunun ardından yazarın kaleme aldığı hikayede, ayrılık acısını unutmaya çalışan bir adamın savruluşu ve kendini bulduğu bir düğünde aşkı da bulması anlatılıyor. Yazarın aşk acısını tarifi, tasviri; acıya bulduğu çözümler ve giderek eğlenceli hale gelen hikaye dilerim sevgili Çağan Irmak’ın gözünden bize aynı güzellikle yansır.

image

Hikayenin kahramanı Ersan uzun süreli bir ilişkinin sonunda terk edilince yaşadığı depresyonu atlatabilmek için çocukluğunun geçtiği Erdek’e döner. Gezerken rastladığı bir düğüne sadece bir şeyler içip kafa dağıtmak için girdiğinde ise düğün sahibi tarafından yıllardır görmediği yeğeni sanılarak düğüne, aileye ve aşka zorla da olsa dahil olur.

image

Filmin başrollerinde Halil Sezai, Büşra Pekin, Tarık Pabuçcuoğlu, Suzan Aksoy, Güngör Bayrak, Kadriye Kenter, Defne Yalnız ve Özge Borak yer alıyor.

 

 

 

 

 

Bir de Buna Bakalım

Natalie Portman’lı Lucy in The Sky’dan İlk Fragman

Fargo dizisinden hatırlayacağınız Noah Hawley‘nin ilk uzun metraj projesi olan Lucy in The Sky için …

Bir Cevap Yazın