Ana Sayfa » Drama » Aslı Özge’nin Ansızın’ı Başka Sinema ile Gösterimde

Aslı Özge’nin Ansızın’ı Başka Sinema ile Gösterimde

16 yıldır Almanya’da yaşayan, İstanbul doğumlu yönetmen Aslı Özge’nin 3. uzun metrajlı ve tamamen Almanca olarak çektiği filmi Ansızın 14 Ekim 20016’da ikinci kez Türk sinema severler ile buluşacak.

image

Dünya prömiyerini 66. Berlin Film Festivali’nde yapan ve burada Avrupa Sineması Mansiyon Ödülü’ne layık görülen filmi ilk kez 35. Istanbul Film Festivali’nde geçtiğimiz Nisan ayında izleme şansı bulmuştuk.

Vizyon şansı bulamayan festival filmlerini izleyiciye sunan Başka Sinema ise filmi İstanbul’da 5, Ankara ve İzmir’de 1’er sinemada gösterime sokuyor.

Filmde başrolü paylaşan oyuncular arasında Sebastian Hülk, Julia Jentsch ve Hans Zischler gibi ünlü oyuncular yer alıyor.

“Zira iyi ya da kötü yoktur. Düşünce var eder ikisini de.” Cümlesiyle Hamlet’ten bir alıntıyla açılan filmde Özge, gizemli bir atmosfer içinde iyi ve kötünün birbirinden ayrılamadığı bir tartışma ortamı yaratıyor.

image

Filmde, küçük bir Alman kasabasında yolunda giden hayatı, kasabaya gelen gizemli bir kadının etkisiyle kontrolünden çıkıp felakete dönüşen Karsten’in ve onunla birlikte çevresinin yaşadıkları anlatılıyor.

Bir de Buna Bakalım

Natalie Portman’lı Lucy in The Sky’dan İlk Fragman

Fargo dizisinden hatırlayacağınız Noah Hawley‘nin ilk uzun metraj projesi olan Lucy in The Sky için …

Bir Cevap Yazın