Ana Sayfa » Drama » As I Lay Dying (2013)

As I Lay Dying (2013)

James Franco, sahip olduğu prodüksiyon şirketi vasıtasıyla içinde oyuncu ya da yönetmen olarak karşımıza çıkacağı 20’den fazla projeyi elinde tuttuğunu söylemişti. Bununla nereye varmak istediğinden pek emin olamasam da ister istemez projelerden bir kısmının hayal kırıklığı yaşatacağını düşünüyorum.

William Faulkner’ın aynı adlı romanından uyarladığı As I Lay Dying (Döşeğimde Ölürken) malesef izleyiciyi tatmin edemeyen çalışmalarından biri oldu. Faulkner okuması zevkli kurguların yazarı olsa da kitaplarının sinemasal anlamda kurgulaması ve kotarılması kolay değil. Çünkü Faulkner’ın romanlarında bir çok anlatıcı var. Bu da bir çok bakış açısı doğuruyor. Ayrıca varoluşçuluk akımına ait olması da filme dönüşen hallerinin ne kadar anlaşılıp ne kadar anlaşılmayacağının kanıtı gibi duruyor.

Franco bu filmde hem yönetmen hem senarist hem de oyuncu olarak karşımıza çıkıyor. Ona diğer rollerde Logan Marshall-Green, Danny Mcbride, Tim Blake Nelson, Ahna O’reilly, Beth Grant eşlik ediyor.

image

Konusuna gelecek olursak; Bundren ailesinin büyüğü Addie ölür. Bütün aile cenazeyi kadının memleketine götürmek için yola düşer. Kocası ve çocukları 65 km ötedeki Jefferson’a giden yolda her türlü engelle karşılaşırlar. Mesela nehirler taşar, yangınlar çıkar, kazalar olur. Ve biz, ailenin her ferdini hem bu felaketlerle hem de kendi içlerinde yaşadıkları fırtınalarla baş etmeye çalışırken izleriz.

” Yeryüzüne gelmemiz için iki kişi gerekiyor, ölmek içinse bir kişi yeter. ”

İyi seyirler!

Bir de Buna Bakalım

True Detective 3. Sezon Fragmanı

Büyük yankı uyandıran ilk sezondan sonra ikinci sezonu beklentiyi karşılayamayan True Detective üçüncü sezonu ile …

Bir Cevap Yazın