Ana Sayfa » Drama » Anne Frank’in Günlüğü (The Diary of Anne Frank) 2009

Anne Frank’in Günlüğü (The Diary of Anne Frank) 2009

Bbc tarafından hazırlanmış beş bölümden oluşan 2009 yapımı mini dizi olan Anne Frank’in Günlüğü ikinci dünya savaşı sırasında yaşamış bir kızın anılarını anlatıyor. Nazi yönetimi altındaki Amsterdam’da hayatta kalmaya çalışan bir ailenin öyküsünü küçük kızlarının günlüğünden izliyoruz.

Kitabı da oldukça etkileyici olan dizinin geçtiği ve Anne Frank ile ailesinin gerçekten yaşadığı ev Amsterdam’da müze olarak gezilebiliyor. 1959 ve 1980 yıllarında film olarak uyarlanan günlük 2001 yılında da dizi olarak çekilmiş.

İkinci dünya savaşı filmleri arasında Schindler’in Listesi ve Piyanist gibi yapımlar kadar profesyonel bir dizi değil elbette bu mini dizi. Ancak 40’lı yılların gizemi ve yaşam şartlarının zorluğu başarılı yansıtılmış. O yıllarda yaşamanın zorluklarını diziyi izlerken hissedebiliyorsunuz. Anne Frank’in de ne kadar iyi bir yazar olduğunu yaşının çok küçük olmasına rağmen takdir etmemek elde değil.

Başrolünü Ellie Kendrick’in oynadığı dizide Anne’in babası Otto Frank rolünde Iain Glen’i izliyoruz. Ellie Kendrick ve Iain Glen’i Taht Oyunları (Game of Thrones) dizisinden hatırlayabilirsiniz.

Küçük oyuncu Ellie Kendrick’in bu dizideki performansı oldukça başarılı. Tüm dizinin ağarlığını tek başına götürmeyi başarmış. Her bir bölümün yarım saat sürdüğü diziyi iki buçuk saatte bitirebilirsiniz. İnanın bu iki buçuk saatte dünyaya bakış açınız değişecek.

Bir de Buna Bakalım

Netflix’in İkinci Türk Dizisi Hamlesi Beren Saat’li Atiye Oldu

Hakan: Muhafız ile ilgili başarıdan memnun olan Netflix , ikinci bir Türk dizisini daha ekranlara …

Bir Yorum

  1. Vayy efsane günlüğün mini dizisi, en kısa sürede izlerim ben bu diziyi.

Bir Cevap Yazın