Ana Sayfa » Drama » Almodovar’ın Julieta’sı Adana Film Festivali’nde Görücüye Çıkıyor

Almodovar’ın Julieta’sı Adana Film Festivali’nde Görücüye Çıkıyor

Dünyaca ünlü ispanyol yönetmen Pedro Almodovar’ın son filmi olan Julieta, geçtiğimiz Nisan ayında İspanya’da gösterime girdi.

Filmlerinde hikayelerin temelini hep kadınlar oluşturan Almodovar pek tabi yine kadınları anlatıyor. Hikayenin ana karakteri, filmin adından da anlaşıldığı üzere Julieta. Biz Julieta’nın hayatının 1985-2005 arasında geçen 30 yılına, Julieta’nın anılarını yazmaya başlamasıyla birlikte tanık oluyoruz. Kızından 12 yıldır haber alamayan ve kızının bir arkadaşıyla karşılaşana kadar da bunu bir şekilde yadsıyan karakterimiz, bu karşılaşma sonrası kendiyle ve hayatıyla ilgili bir çözülme yaşıyor. Sonrasında da kendini, yıllar önce kızıyla birlikte yaşadığı eve kapatarak anılarını yazmaya başlıyor.

Film, ülkesinde gösterildiğinde pek olumlu tepkiler almadı. Güçlü senaryo ve kurgu, sağlam oyunculuklar, yaratılan atmosfer bir tarafa ; bu sefer kadın karakterin her zaman alışılan Almodovar kadınlarından farklı olarak güçsüzlüğü, kırılganlığı, kendi hatalarına karşı dik bir duruş sergileyememesi gibi benzer sebepler buna gerekçe gösterildi. Yoksa film de güzel, Almodovar da hala formunda.

Filmin oyuncu kadrosunda; Emma Suarez, Damiel Grao, Adriana Ugarte, Rossy de Palma gibi önemli isimler yer alıyor.

image

Bu yıl 19-25 Eylül tarihleri arasında 23. kez düzenlenecek olan Uluslararası Adana Film Festivali yetkilileri tarafından yapılan açıklama ile de Julieta, Türkiye prömiyerini Adana’da yaparak Türk sinemaseverler ile buluşacak.

Bir de Buna Bakalım

Natalie Portman’lı Lucy in The Sky’dan İlk Fragman

Fargo dizisinden hatırlayacağınız Noah Hawley‘nin ilk uzun metraj projesi olan Lucy in The Sky için …

Bir Cevap Yazın