Ana Sayfa » Fragman » Abbas Kiarostami’nin Son Filmi 24 Frames’ten Büyüleyici Bir Fragman Geldi

Abbas Kiarostami’nin Son Filmi 24 Frames’ten Büyüleyici Bir Fragman Geldi

Son dönem İran sinemasına yön vermiş ve gerçekliği şiirsel bir özenle yansıtarak dünya sinemasına da adını yazdırmış bir yönetmen Abbas Kiarostami. Taste of Cherry, Where is the Friend’s Home, Close-Up gibi 50’ye yakın filme imza atmış yönetmenin ölmeden önce son çektiği film olan 24 Frames, Cannes Film Festivali’nde gösterilmesine rağmen Kiarostami hayatını kaybettiği için o dönem vizyona girmemişti. Şimdi dünyada gösterilmeye başlanan film, Türkiye’de de 6-17 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek 37. İstanbul Film Festivali’nde sinemaseverlere buluşacak.

İranlı yönetmenin fotoğraf sanatına olan sevgisini sinemaya taşıdığı film olan 24 Frames 4,5 dakikalık 24 kısa filmden oluşuyor. Kısa filmler fotoğraf ve tablolardan esinlenerek çekilmişler.

Yönetmen ölmeden önce filmle ilgili yaptığı açıklamada da: ’24 Frames için yıllar içinde çektiğim fotoğrafları kullanmaya karar verdim. Film, kendi fotoğraflarımı çekmeden önce ve çektikten sonra ne hayal ettiğimi gösteren dört buçuk dakikalık kesitler.’ diye anlatmış filmini.

Bir de Buna Bakalım

Stranger Things 3. Sezon Fragmanı Yayınlandı

Netflix’in en sevilen ve beklenen yapımlarından biri olan Stranger Things’in üçüncü sezon fragmanı yayınlandı. Fragman …

Bir Cevap Yazın