Ana Sayfa » 2015 » 40. Toronto Film Festivali’nde 3 Türk Filmi

40. Toronto Film Festivali’nde 3 Türk Filmi

Oscar habercisi olarak görülen ve bu yıl 40.’sı düzenlenen Toronto Film Festivali 10 Eylül’de başladı ve 20 Eylül’de sona erecek.

Bu yıl festivalde Türkiye’den de 3 film gösterilecek. “Dünya Sineması” kategorisinde izleyici ile buluşacak filmler; Emin Alper yönetmenliğinde Abluka, Tolga Karaçelik imzalı Sarmaşık ve Can Evrenol’dan Baskın. ( Abluka filmi Venedik Film Festivali’nden ödüllerle dönerken; Sarmaşık filmi de Sundance Film Festivali’nde “Büyük Jüri” ödülüne aday olmuş ve İngiltere’de gerçekleşen East End Film Festivali’nde “En İyi Film” ödülünü almıştı. )

Festival Jean-Marc Valle’nin yönetmenliğini yaptığı Demolition filmi ile açılış yaptı ve ardından Michael Moore’un Where To Invade Next belgeseli gösterildi.

image

image

Festival boyunca, sinemaseverler tarafından merakla beklenen tam 26 film dünya prömiyeri yapacak.
Ridley Scott imzalı Marslı, Lance Armstrong adına çekilen The Program, Sandra Bullock komedisi Our Brend is Crisis, Emily Blunt ve Josh Brolin’den Sicario, Kate Winslet’ın büyüleyeceği The Dressmaker, Johnny Depp’i gangster olarak göreceğimiz Kara Düzen, Kristin Stewart’lı romantik-bilim kurgu Equals bunlardan bazıları.

Bir de Buna Bakalım

Sürprizsiz Bir Oscar Gecesi (2019)

Bu yıl 91. kez düzenlenen tören ile sahiplerine ulaşan Oscar Ödülleri, sürprizsiz kazananları ve 30 …

Bir Cevap Yazın