Ana Sayfa » Gerilim » 2017 Yazının Gerilim Filmleri

2017 Yazının Gerilim Filmleri

Yaz aylarının üzerimizde yarattığı etki tatil hevesiyle de birleşince hep eğlenceli olsa da; türün sevenleri için gerilim/korku filmlerinin yeri yaz kış ayrıdır. Bu yaz vizyona giren ve bir çoğu halen vizyonda olan gerilim türündeki filmlerden bazılarını sizin için derledik.

1- 2:22

New York havaalanında kulede görevli olan Dylan Branson, bir gün saat tam 2:22’de gözünü alan kuvvetli bir ışık sebebiyle iki uçağın çok büyük bir kaza atlatmasına sebep olur ve kariyeri de biter. Ancak her gün aynı saatte, yaşananlar tekrarlanmaya başladığında olay bir anlık hatadan daha gizemli bir hal alır.
Yönetmenliğini Paui Currie’nin üstlendiği filmde başrolleri; Teresa Palmer, Michiel Huisman ve Sam Reid üstleniyor.

2- Brimstone

Kasabaya yeni bir din adamı gelmesiyle birlikte işlemediği bir suçtan ötürü kendisinin ve ailesinin hayatı kabusa dönen Liz’in mücadelesinin anlatıldığı filmde Dakota Fanning, Guy Pearce, Kit Harington ve Carice van Houten rol alıyorlar. Filmin yönetmeni ise Martin Koolhoven.

3- Bakıcı / Inconceivable

Geçmişinden kaçıp sığındığı bir kasabada, yanlarına taşındığı ailenin hayatını zamanla alt üst etmeye başlayan bir kadın ve öyküyü oluşturan çocuk takıntısı… Nicolas Cage , Faye Dunaway, Nicky Whelan başrollerde, yönetmen ise Jonathan Baker.

4- Hayalet Hikayesi / Personal Shopper

Yönetmenliğini Olivier Assayas’ın üstlendiği filmde; Paris’te ünlü bir modelin özel alışveriş danışmanlığını yapan, içine kapalı Maureen’e yakın zamanda ölen ikiz erkek kardeşinin hayaletinden mesaj gelmesiyle gelişen gerilimli olaylar anlatılıyor. 2016 Cannes Film Festivali’nde En İyi Yönetmen ödülünü alan filmin kadrosunda Kristen Stewart, Lars Eidinger, Nora von Waldstätten yer alıyor.

5- Berlin Sendromu / Berlin Syndrome

Avusturya’dan Almanya’ya bir kitap hazırlığı için gelen Clare’in hayatı, aynı gün tanışıp tek gecelik ilişki yaşadığı Andy’in onu evine hapsetmesiyle birlikte tepetaklak olur. Cate Shortland’in yönetmen koltuğunda olduğu filmde, Teresa Palmer, Max Riemelt, Matthias Habcih başrollerdeler.

6- Durak

Birbirini tanımayan ve birbirinden tamamen farklı 3 kişi bir gün, sadece kendilerinin bildiğini sandıkları sırlarına dair ipuçları barındıran bir fotoğrafla birlikte mektup alırlar. Zarfta gidecekleri bir adres vardır ve bu adrese gittiklerinde bütün hayatlarının bu tarikat tarafından bilindiğini ve hayatları boyunca uzaktan bir takip, destek, yönlendirme ve kontrol altında yaşadıklarını öğrenirler. Bu gizli yapı onlara sırlardan kurtulma ve yeni bir hayat imkanı sunduğunda kabul ederler. Ancak gözlerini çöl ortasında bir durakta açtıklarında tek kurtuluşun birbirlerini öldürme gerçeği olduğu da açığa çıkar.
Son yılların başarılı senaryolarından birine sahip olan bu Türk filminin yönetmenleri Serdar Gözelekli ve Muammer Koçak. Başrollerde ise Emre Altuğ, Görkem Yeltan, Deniz Şen Hamzaoğlu, Bedük ve Mine Kılıç yer alıyorlar.

Bir de Buna Bakalım

La Casa De Papel 19 Temmuz’da Ekranlara Dönüyor

Alex Pina’nın yaratıcısı olduğu İspanyol dizisi , Netflix bünyesine dahil olmasıyla birlikte bir anda tüm …

Bir Cevap Yazın