Ana Sayfa » Gerilim » 2016 Yılının En Başarılı Korku Filmleri

2016 Yılının En Başarılı Korku Filmleri

Geride bıraktığımız 2016 yılı, korku sineması için oldukça bereketliydi. Zevkler pek tabi tartışmaya dahil olmasa da; oldukça kötü yapımlar da vizyondan gelip geçti. Beğenilen filmler içinden birkaçı ise korku sinemasına adını yazdırdı. İzleyenler ve hala izlememiş olanlar için hatırlatıcı olsun aşağıdaki listemiz.

1- Korku Seansı 2 / The Conjuring 2

Yönetmenliğini James Wan’ın yaptığı film, 2013 yılında aynı adla çekilmiş olan filmin devamı niteliğinde. Aslında filmde geçen olaylar, tarihsel olarak ilk filmden öncesine dayanıyor. İlk filmde bahsi geçen kötü bir olayın detaylı anlatımı niteliğinde. Paranormal olayları araştıran Warren çifti, bu sefer de çocuklarıyla birlikte yaşayan annenin evine ve küçük kızına musallat olan şeytani varlığı ortadan kaldırmaya çalışıyorlar.

2- 10 Cloverfield Yolu / 10 Cloverfield Lane

Yönetmenliğini Dan Trachtenberg’in üstlendiği psikolojik gerilim filminin başrollerini ise Mary Elizabeth Winstead, John Goodman ve John Gallagher Jr paylaşıyorlar. Filmde; geçirdiği trafik kazası sonrasında gözlerini bir yer altı sığınağında açan ve oradaki 2 erkek tarafından dünyanın ele geçirildiğine ikna edilmeye çalışılan bir kadının yaşadığı olaylar anlatılıyor. Acaba kim haklı?

3- Karanlık Sular / The Shallows

Blake Lively’in başrolünde olduğu ve neredeyse partneri olan bir köpekbalığına karşı verdiği kurtuluş mücadelesini anlatan filmin yönetmeni Jaume Collet-Serra.

4- Nefesini Tut / Don’t Breathe

Zengin ama kör bir adamın evini soymak isteyen 3 arkadaş, adamın hiç de göründüğü gibi olmadığını fark ettiklerinde kaçmak için de çok geç kaldıklarını anlayacaklardır. Film, 10 milyon dolarlık bütçesine rağmen gişede oldukça büyük bir başarı elde etti ve beğenildi.

5-Zombi Ekspresi / Train to Busan

Dünya prömiyeri Cannes Film Festivali’nde gerçekleştirilen film, Güney Kore’nin sinemaya armağanlarından biri. Ölümcül bir virüsün Güney Kore’yi etkisi altına aldığı dakikalarda, bir hızlı trende verilen ölüm kalım savaşı filmde anlatılıyor. Temposu bir an olsun düşmeyen gerilimli sahnelerin yanı sıra filmde alttan alttan işleyen dramatik hikaye çok etkileyici. Özellikle küçük kız çocuğunun performansına dikkat; döktürüyor resmen!

6- Hush

Sağır ve dilsiz bir kadın, kitap yazmak için bir süreliğine orman içinde bir evde inzivaya çekiliyor. Ancak bir gece psikopat bir katilin kendisine musallat olmasıyla birlikte gerilimli olaylar başlar.

7- Neon Şeytan / The Neon Demon

Nicolas Winding Refn’in yönetmenliğini yaptığı filmin başrollerinde Elle Fanning, Keanu Reeves, Karl Glusman, Desmond Harrington yer alıyor. Duru güzelliği ile modellik dünyasına hızlı bir giriş yapan 16 yaşındaki Jesse zamanla güzelliğin tüm kapıları açtığını fark etiğinde, kendi güzelliği tarafından ele geçirilen tehlikeli bir varlığa dönüşecektir.

8- Korkunun Gölgesi / Under The Shadow

İran-Irak savaşı devam ederken Tahran’daki evlerinden ayrılmayan bir anne kızın hem bombalarla hem de görünmeyen şeytani bir varlıkla olan mücadelelerini anlatan filmin yönetmen koltuğunda Babak Anvari var.

9- Kara Büyü / The Wailing

Güney Kore’de küçük bir dağ köyüne taşınan bir yabancının gelişiyle bölgede esrarengiz bir hastalık baş gösterir. Kimileri yabancıdan kimileri ise zehirli bi mantar türünden şüphelenmektedir. Orman içinde yaşayan bir şaman hastaları tedavi etmeye çalışırken; bir polis memuru da tehlikeli olayların içinde gizemi çözmeye çalışmaktadır.

10- Arınma Gecesi: Seçim Yılı / The Purge: Election Year

Bir geceliğine bütün yasakların serbest bırakıldığı Amerikan geleneği Arınma Gecesi için dünyanın pek çok yerinden insanlar gelmiştir. Ancak Senatörlerden biri ve başkan adayı da olan Charlie Roan, bu organizasyonu sona erdirme kampanyası başlatmıştır. Roan’a gelen desteklerin yanında pek çok tehdit de vardır ve kendini kaybetmiş insan ordusuna karşı 12 saatlik bir mücadele başlar.

Bir de Buna Bakalım

Netflix’in İkinci Türk Dizisi Hamlesi Beren Saat’li Atiye Oldu

Hakan: Muhafız ile ilgili başarıdan memnun olan Netflix , ikinci bir Türk dizisini daha ekranlara …

Bir Cevap Yazın