Son Dakika!
Ana Sayfa » Drama » Zafere Hücum (Rush) 2013

Zafere Hücum (Rush) 2013

Geçtiğimiz yıl ülkemizde beklenildiği kadar ilgi görmeyen bir film olan Zafere Hücum, Formula 1’e olan ilgi kaybından dolayı pek başarılı bir gişe yapamadı. Ancak bu ilgisizliği kesinlikle haketmediği su götürmez bir gerçek.

Eski Formula 1 pilotları James Hunt ve Niki Lauda’nın gençlik yıllarından itibaren yaşadıkları çekişmeyi anlatan filmi “A Beautiful Mind” ve “Frost/Nixon”dan hatırlayacağımız Ron Howard yönetiyor. Thor ve The Avengers’dan Chris Hemsworth, James Hunt’ı, Inglourious Basterds’dan Daniel Brühl ise Niki Lauda’yı canlandırıyor.

Konu araba yarışları olunca elbette aksiyonu akıcı bir film bekliyoruz ve  film de bu beklentimizi boşa çıkarmıyor. Gerçek hayattan sinema salonlarına taşınan filmlerin fazlaca çekildiği bu sıralar “Rush”da modaya uyuyor ve bu modanın en etkili filmlerinden biri ortaya çıkıyor.

Baştan sona kadar Hunt ve Lauda çekişmesinin içinde ve ara sıra da hayatlarından kesitlerde buluyoruz kendimizi. 1970’li yıllardaki yarışların güvenliğinin düşük ve kaza oranlarının yüksek olması ikilinin arasındaki çekişmeyi de etkiliyor elbette. Hatta 1976’da ki Nürburgring Nordschleife yarışından sonra çok tehlikeli olduğu içiin bu pistte bir daha yarış yapılmamış.

Aldığı yüksek puan ortalamasını kesinlikle hakeden filmi mutlaka izlemenizi tavsiye ederim. Çok fazla mesaj verme amacında olunmadığı için rahatlıkla iki saat izlenebilen ve bu iki saatin hiçbir dakikasında sıkmayan akıcılıkta olan Zafere Hücum, 2013 yılının başarılı yapımları arasında. Üstelik Imdb’nin ünlü Top250 listesindeki nadir 2013 filmlerinden.

Başarılı bir yönetmen, güçlü oyuncular ve sağlam bir senaryo birleştiği zaman ortaya mutlaka izlenmesi gereken bir film çıkıyor. Adını daha önce duyduğumuz fakat büyük ihtimalle izlemediğimiz Zafere Hücum bize bir süpriz yapıyor ve 2013’ün favori filmleri arasında yerini sağlam bir şekilde alıyor…

M. Deniz Akgül

Charlie Chaplin çok doğru söylemiş: ''Yakın plandan bakıldığında hayat bir trajedidir ama uzaktan bakıldığında komedidir.''

Bir de Buna Bakalım

Once Upon a Time in Hollywood Filminin Beklenen Fragmanı Yayınlandı

Quentin Tarantino’nun yazıp yönettiği ve kariyerinin 9. filmi olan Once Upon a Time Hollywood için …

3 yorum

  1. Güzel bir yapım, çok şey anlatmaya çalışmalar:)))

  2. çalışmışlar :)))

Bir Cevap Yazın