Son Dakika!
Ana Sayfa » 2015 » Uyutmayacak Bir Film Daha: The Green Inferno

Uyutmayacak Bir Film Daha: The Green Inferno

Korku sinemasının genç yeteneklerinden olan yönetmen Eli Roth’un dağıtım sorunları nedeniyle vizyon tarihi oldukça geciken ve merakla beklenen filmi The Green Inferno’nun Eylül 2015’te gösterime gireceği açıklandı. 2013 yılında çekimleri tamamlanan film 2014 yılından beri bekletiliyordu.

 

Özellikle 2002 yılında Cabin Fever ve 2005 yılında çektiği Hostel filmleri ile hafızalara kazınan Roth, vahşet temasını işlemeyi seviyor. Ki bunu da kendine özgü sinema diliyle öyle başarılı anlatıyor ki; tüm o kan ve şiddet yerli yerine oturuyor.

 

image

 

Başrollerinde Daryl Sabara, Magda Apanowicz, Kirby Bliss Blanton, Sky Ferreira’nın yer aldığı film, bu yıl Toronto Uluslararası Film Festivali’nde de izleyenlerden tam not aldı.

 

The Green Inferno aslında bu türe aşina olan sinemaseverlere, konusuyla bir başka kült film olan Cannibal Holocaust’ı hatırlatacaktır. Bu filmde olduğu gibi Roth da cannibalizm (yamyamlık) konusunu ele alıyor. Ancak ilkellik düzeyinin o kadar düşük olmadığını ve insanın kendi doğasıyla olan mücadelesinin de film içinde yer aldığını söylemekte fayda var.

 

image

 

Filmde bir grup aktivist öğrencinin Amazon ormanlarında araştırma yaparken yamyam bir yerli kabile tarafından kaçırılmaları konu ediliyor.

Seda Yıldız

' Sinema, erkek bakış açısıyla yazılmış kadın tarihidir. ' / Godard
Seda Yıldız

Bir de Buna Bakalım

Stranger Things 3. Sezon Fragmanı Yayınlandı

Netflix’in en sevilen ve beklenen yapımlarından biri olan Stranger Things’in üçüncü sezon fragmanı yayınlandı. Fragman …

Bir Cevap Yazın