Son Dakika!
Ana Sayfa » Bilim Kurgu » The World’s End (2013)

The World’s End (2013)

İngilizlerin muhteşem ikilisi Simon Pegg ve Nick Frost yine iş başında. Zombilerin Şafağı ve Sıkı Aynısızlar filmlerinde başarılı olan ikili “The World’s End” ile bu başırıyı yeniden yakalamaya çalışıyor. Yönetmenleri de yine aynı: Edgar Wright. Simon ve Edgar bu filmi “Kan ve Dondurma” üçlemesinin son filmi olarak görüyorlar.

20 yıl önce genç yaşlarda denedikleri pub dolaşma rekorunu daha önce kıramayan ve yeniden deneyip kırmaya çalışan 5 yetişkini anlatan film “Newton Haven” şerinde geçiyor. İlk yarım saatte konunun oluşturulması için biraz zaman kaybedilmiş gibi görünse de karakterleri tanımak açısından yararlı olduğunu düşünüyorum. Aralara espri katılınca bu zaman zarfının sıkıcı geçmesinin önüne geçilmiş.

Filmin yarısına kadar bu nasıl bilim kurgu filmi diyebilirsiniz ancak inanın bana bu gercek bir bilim kurgu filmi. Hatta filmin sonunda güzel bir süpriz de sizleri bekliyor. Zaten bu ekipten de böyle ilginç bir film bekliyordum ve tam da beklediğim gibi çıktı. Ülkemizde daha gösterime girmediği için filmin Türkçe ismi maalesef bulunmuyor.

Filmin posterinin ise ilginç bir hikayesi var. 1977 Yılında “End of the World” isimli pek de başarılı olamayan bir filmin posteri üzerinde çalışma yapılmış. Çalışma sonucu ortaya çıkan sonuç beğenilince de filmin resmi posteri halini almış. Ayrıca filmdeki “The King’s Head” isimli pub’ın posteri de Simon Pegg’in kral olarak yapılmış bir portresi olarak göze çarpıyor. Zaten filmde oynadığı karaktesin soyadı da “King”. Pek çok ilginç detayı içeren filmin kadın oyuncusu ise Rosamund Pike.

Sonuç olarak eğlenceli vakit geçirilmek için yapılmış bir film “The World’s End”. İkilinin önceki filmlerini beğenenlerin mutlaka izlemesini tavsiye ederim. Özellikle Sıkı Aynasızlar filmini beğenen birisi olarak bu filmi de severek izledim.

M. Deniz Akgül

Charlie Chaplin çok doğru söylemiş: ''Yakın plandan bakıldığında hayat bir trajedidir ama uzaktan bakıldığında komedidir.''

Bir de Buna Bakalım

Once Upon a Time in Hollywood Filminin Beklenen Fragmanı Yayınlandı

Quentin Tarantino’nun yazıp yönettiği ve kariyerinin 9. filmi olan Once Upon a Time Hollywood için …

Bir Cevap Yazın