Son Dakika!
Ana Sayfa » Komedi » Sıcak Kalpler (Warm Bodies) 2013

Sıcak Kalpler (Warm Bodies) 2013

Sıcak kalpler nedeni çok net anlatılmayan bir saldırı sonrasında zombiye dönüşmeye başlayan insanların garip ve eğlenceli hikâyesini bize anlatıyor.

Saldırı sonrası dünyada zombiye dönüşmemiş insanlar azınlıkta kalarak yüksek duvarlarla örülmüş korunaklı bölgelerde zombileri avlamaktadır. Sıcak kalpler zombi R’nin (önceki hayatından sadece adının baş harfinin “R” olduğunu hatırladığı için kendine “R” demektedir) kendisini avlamaya çalışan insan“Julie”ye âşık olmasıyla başlar. Julie ile karşılaşmadan önce zombileşmek ile insan kalmak arasında gidip gelen “R”, Julie sonrası iyice altüst olacaktır.

Duygusal sahneler ile “R” nin dünyasında yolculuk yaparken bir yandan da eğlenceli, sıradışı zombi canlandırması ile kahkahalara boğuluyorsunuz film boyunca. Zombi nasıl duygusal olur diye düşünmeyin. “R” farklı çok farklı bir zombi, duygusallık sırıtmıyor üzerinde. Hatta bir süre sonra zavallı R’yi içselleştirip garip bir şekilde çaresizliğine üzülüyorsunuz. O kadar bizden biri. Onu çok seveceksiniz.

Yönetmen film boyunca sıradan bir aşk filminin ötesine geçip insan olma farkındalığımızı arttırıyor. En temel iç güdümüz olan sevip sevilebilme ihtiyacımızı bize ustaca hatırlatıyor.

Güzel ve alışılmadık bir hikâyesinin ötesinde sadece John Malkovich filmi olması bile bence filmi izlemeye değer kılıyor. Sıra dışı rollerin aktörü alışılmışın dışında bir karakter ile karşımıza çıkıyor.

Sıcak kalpler tahmin edeceğiniz gibi çok eğlenceli bir film. Ama asla sıradan bir eğlence filmi değil. Keyifli bulut kadar hafif bir macera! Şiddetle tavsiye ediyorum.

Bülent Çamaklı

''Düşlerimiz bizim gerçek yaşamlarımızdır.''
Federico Fellini
Bülent Çamaklı

Bir de Buna Bakalım

Nicole Kidman Aquaman’de Döktürüyor

Bir DC uyarlaması olan Aquaman filmi için nefeslerimizi tutmuş beklerken , filmden ufak tefek sahneler …

3 yorum

  1. M. Deniz Akgül

    bence 2013’ün en güzel filmlerinden biri

  2. Bülent Çamaklı

    Bende aynı fikirdeyim Deniz.İnsanın yıllar sonra bile aklında kalacak bir film.

  3. Bu hafta izleyeceğim vakit bulursam, listede ilk 5e ekledim :)))

Bir Cevap Yazın