Son Dakika!
Ana Sayfa » Bilim Kurgu » Riddick 2013

Riddick 2013

Ve üçlemenin son filmi olarak görülen Riddick sinemalarda. İzleyici karşısına ilk olarak 2000 yılında Pitck Black ( Derin Karanlık ) filmi ile gelen seri; 2004 yılında The Chronicles of Riddick ( Riddick Günlükleri ) ile devamlılığı sağladı.
İlk filmin akıllarda kalan tarafı; tamamen sinema için oluşturulmuş olan yepyeni bir evrenle karşımıza gelmesiydi. Düşük bütçesine rağmen iyi bir gişe yapması ise ikinci filmin piyasaya sürülmesini sağladı. Bu film ise yüksek bütçe ile çekildiği için gişede hüsran yarattı.Ancak Vin Diesel’in canlandırdığı anti-kahraman Riddick bilim-kurgu meraklılarının dikkatini çekmeyi başardı.
Serinin son filmi ilk filme sadık olarak çekilmiş. Yani Tanrı’nın bile nerde olduğunu unuttuğu bir gezegen ve kurtulma öyküsü…
Diyalogdan çok aksiyona ağırlık veren filmde ve serinin tamamında görülen eksiklik ise başrol oyuncusu. Özgün bir karakter yaratma derdi olmaksızın Vin Diesel’in yetenek sınırları çerçevesinde bir karakter olmuş Riddick. Yine de hakkını vermek lazım ki Diesel aksiyonun başarısını ziyadesiyle sağlıyor.
Filmin başında, Riddick’in iç sesinden bir önceki filmde neler olduğunu öğreniyoruz. Devamında; kendi insanları tarafından ihanete uğrayan Riddick yaşamın olmadığı gezegende yaşam savaşı vermeye başlıyor. Burasının zannettiği kadar ıssız olmadığını anladığında da tuhaf yaratıkların saldırısına uğruyor. Kaçarken bir yardım alarmını aktive ediyor ve bu alarm iki geminin gezegene inmesini sağlıyor. Ancak işin ilginci gemilerin birbirine savaş açmaları oluyor.
Filmi David Twohy yönetiyor. Diesel’in yanısıra Karl Urban, Jordi Molla ve Katee Sackhoff’u görüyoruz.
Görsel olarak göz dolduran bir film ve türün hayranlarını tatmin edecek seviyede. Film bir final de yapmıyor. Buradan da; gişe başarısına göre üçlemenin sayıca çoğalabileceği sonucu çıkıyor.
İyi seyirler!
 
[insert_php] $jsona = file_get_contents(“http://www.omdbapi.com/?i=tt1411250&t=”);
$json=(json_decode($jsona));

echo “Film Adı ve Yılı: “.$json-> Title.” “.$json-> Year;
echo “
“;
echo “Yönetmen “.$json-> Director ;
echo “
“;
echo “Oyuncular “.$json-> Actors ;
echo “
“;
echo “Tür “.$json-> Genre;
echo “
“;
echo “IMDB Puani: “.$json-> imdbRating;
echo “
“;
echo “IMDB Oy sayısı : “.$json->imdbVotes;
[/insert_php]  

Seda Yıldız

' Sinema, erkek bakış açısıyla yazılmış kadın tarihidir. ' / Godard
Seda Yıldız

Bir de Buna Bakalım

Once Upon a Time in Hollywood Filminin Beklenen Fragmanı Yayınlandı

Quentin Tarantino’nun yazıp yönettiği ve kariyerinin 9. filmi olan Once Upon a Time Hollywood için …

Bir Cevap Yazın