Son Dakika!
Ana Sayfa » Genel » Onlar Tarih Yazdı, Sen Filmini Çek

Onlar Tarih Yazdı, Sen Filmini Çek

Zeytinburnu Belediyesi, Çanakkale Zaferi’nin 100. yılı adına ‘Onlar Tarih Yazdı, Sen Filmini Çek’ mottosu ile bir kısa film yarışması düzenliyor. Son başvuru tarihi 1 Şubat 2016 olan yarışmanın ödül töreni ise 18 Mart 2016’da Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Bu yarışma ile; Çankkale’de meydana çıkan ruhu yad etmek ve canlandırmak, bu manada milli tarih şuuru oluşturmak, bu çerçevede sesini duyurmak isteyen genç yetenekleri ortaya çıkarıp sinemaya katkılarının sağlamasını hedeflenmektedir.
Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın da yarışmayı düzenlemekteki amaçlarını; “Ecdadımız, Çanakkale’de geri dönmeyi düşünmeden, vatanı ve milleti uğruna; köken, dil, ırk ve mezhep ayrımı yapmadan, bu büyük destanı birlikte yazmışlardır. Çanakkale destanı bize, bugün aramıza sokulmak istenen fitne, ayrılık tohumlarına karşı nasıl bir kardeşlik örneği sergilendiğini en güzel şekilde göstermektedir. Bu yarışma ile özellikle gençlerimizin içindeki cevheri açığa çıkarmak ve bu konudaki duyarlılıklarını sinema dünyasına aktarmak istiyoruz” sözleriyle özetliyor.

Süresi 20 dakikaya kadar olan kısa filmlerin yer alacağı yarışmanın jürisi akademisyen ve TRT İstanbul Müdürü Doç. Dr. Abdülhamit Avşar, sinema yazarı Coşkun Çokyiğit ve gazeteci/sinema yazarı İhsan Kabil’den oluşuyor.

çanakkale_kısafilm

Yarışmaya katılmak isteyenler aşağıdaki iletişim bilgilerinden başvuru yapabilirler.

İrtibat : NUR GÜLER

E-Posta : nguler@zeytinburnu.bel.tr

Telefon : 0212 413 11 11 / 2244

Faks : 0212 413 12 66

Adres : ZEYTİNBURNU BELEDİYESİ
Beştelsiz Mah. Belediye Cad. No:5 Zeytinburnu / İstanbul

http://www.zeytinburnu.bel.tr/canakkale/index.html

 

Seda Yıldız

' Sinema, erkek bakış açısıyla yazılmış kadın tarihidir. ' / Godard
Seda Yıldız

Bir de Buna Bakalım

Film Dünyasının Yönetmen Kadınları

Erkek egemen sektörün dişli dişileri… Kadın gözüyle ve kadın ilhamıyla çekilen filmler… Dünyanın ve ülkemizin …

Bir Cevap Yazın