Son Dakika!
Ana Sayfa » Komedi » Last Vegas (2013)

Last Vegas (2013)

lastvegasKonu: Yaklaşık 60 yıldır arkadaş olan 4 kafadar günlük hayatın monotonluğundan kurtulmak için son bir çılgınlık yapıp bekarlığa veda partisi vermeye karar verirler. Bunun için de en güzel yer tabiki Las Vegas’dır. Ancak bu partinin başlaması için önce eşlerini ve çocuklarını kandırmak zorundadırlar. Daha sonra ise eğlence başlar.

Oyuncular: Filmin başlaması ile birlikte sinemanın efsanevi isimleri tek tek sahneye çıkıyor: Robert De Niro, Michael Douglas, Morgan Freeman ve Kevin Kline. Usta oyuncuları izlerken bir filmi gerçekten iyi oyuncularla izlemenin zevkini çıkırıyorsunuz. Her biri sanki bir kitap yazarı gibi ince ve tatlı dille oyunculuklarını sergiliyor. Sanki son zamanlarda çekilen filmlerdeki yeni oyunculara son bir ders veriyorlar.

Kadın başrolde ise yine usta bir oyuncu Mary Steenburgen yer alıyor. Hatırlamaynlara hemen hatırlatayım kendisi efsanevi Geleceğe Dönüş filmindeki Dr. Emmett Brown’un eşi. Filmde aslında Jack Nicholson ile de anlaşılmış fakat daha sonradan bu anlaşma tamamlanamamış.

Yönetmen: Son derece büyük oyuncuların olduğu filmin yönetmeninin de efsanevi olmasını bekliyoruz elbette fakat karşımıza Jon Turteltaub ismi çıkıyor. Aslında kendisini biraz tanıyoruz elbette. 1963 doğumlu Turteltaub daha çok bilim kurgu filmlerini yönetiyor.

Mucize, Büyük Hazine serisi ve Sihirbazın Çırağı filmlerini hatırlayacaksınız, işte onların yönetmeni. Bu filmde kendisine çok da fazla iş düştüğünü düşünmüyorum. Böyle bir kadro varken işi ustalara bırakmak en iyisi olsa gerek.

Senaryo: Çok merak ettiren, acaba sonunda ne olacak dedirten bir film olmadığı için senaryo açısından çok zorlu bir yapım değil elbette Last Vegas. Adında da zaten filmin konusu ve nereye gideleceği anlaşılıyor. Aslında bu insana keyif de veriyor ve senaryonun içinde geçen karakterler bize kendi dostlarımızı hatırlatıyor. Sevinçler, kırgınlıklar, özlemler kısacası tüm duyguları hisettiriyor. Burada efsane isimlerin oyunculuklarını da göz ardı etmek kesinlikle imkansız.

Imdb: 6.8

Rotten Tomatoes: 5.2

Meta Critic: 6.7

MRQE: 53/100

Turkcealtyazı: 6.9

Benim Puanım: 7.5

Sonuç: Last Vegas bir komedi filmi. Filmin kadrosunu görüp çok yüksek beklenti ile izleyenler karşılarında rahat ve eğlenceli bir film bulduklarından puanları biraz düşük olduğu görüşündeyim. Ancak filmin kolay izlenilebilir ve aslında dostluk kavramı üzerine güzel bir komedi olduğunu bilerek izlediğimiz zaman fazlasıyla güzel ve yeterince güldüren bir film olarak algılıyoruz. Kendinizi ustaların oyunculuklarına bırakın ve filmin sadece tadını çıkarın.

Fragman:

 

M. Deniz Akgül

Charlie Chaplin çok doğru söylemiş: ''Yakın plandan bakıldığında hayat bir trajedidir ama uzaktan bakıldığında komedidir.''

Bir de Buna Bakalım

Merakla Beklenen Arif V 216’nın Yeni Fragmanı

Senaryosu Cem Yılmaz’a, yönetmenliği Kıvanç Baruönü’ne emanet olan ve heyecanla beklenen Arif V 216 filmi …

Bir Cevap Yazın