Son Dakika!
Ana Sayfa » Haber » Kocan Kadar Konuş Filmi Vizyona Giriyor…

Kocan Kadar Konuş Filmi Vizyona Giriyor…

“Türkiye’de kadınların dna’larına kodlanmış olan evlenme saplantısı, ne yazık ki bizim ailede daha yoğun. Millete ailesinden genetik miras olarak mavi göz kalır, bize bu evlenme saplantısı kalmış. ‘sinek kadar eri olanın dağ kadar feri olurmuş’ atasözü, anneannem peyker’in lafıdır. Yani o sözü söyleyen ata, bizzat benim anneannem.

Sözün özü, kocan varsa varsın, yoksa da geçmiş olsun. Hele ki bir de 30’una gelip de bekâr kaldıysan bu dünyada yatacak yerin yok!”

Bu sözlerle tanıdık Şebnem Burcuoğlu’nun ‘Kocan Kadar Konuş’ kitabını. Bir anda Türkiye’da satış rekorları kıran, Türk kadınını Türk kadınına samimi bir dille anlatan sıcak bir öykü, bizden bir öykü.

28357375

BKM, bu öyküyü beyazperdeye taşıma kararı alarak gişede rekor kırmaya karar verdiğini bir kez daha gösterdi.

Şebnem Burcuoğlu’nun aynı adlı romanından beyazperdeye uyarlanan öykü, çevresindeki her kadın hızla evlilik hazırlığına girişip gelinlik giyme hayalleri kurarken; hayatına girmesini istediği doğru adamı bir türlü bulamayan bir kadının, Efsun’un hikayesini anlatıyor. Efsun karakterini Ezgi Mola canlandırıyor, BKM mutfağında pişen Türkiye’nin en yetenekli oyuncularından biri. Başrolda ona eşlik eden isimse yakışıklı oyuncu Murat Yıldırım.Filmin yönetmenliğini ise Kıvanç Baruönü üstlenmiş.
Merakla beklenen filmin galası dün akşam yapıldı. Medyanın yoğun ilgi gösterdiği galaya filmde rol alan tüm oyuncuların yanı sıra pek çok ünlü isim de katıldı.

BKM çatısı altında beyazperdeye taşınan filmin kadrosunda Nevra Serezli, Ebru Cündübeyoğlu, Romina Özipekçi, Eda Ece, Gülenay Kalkan gibi önemli isimler yer alıyor. Yapımcılığını Necati Akpınar’ın üstlendiği ve ‘bize, bizi, bizim dilimizle anlatan’ ‘Kocan Kadar Konuş’ filmi 20 Mart’ta vizyona giriyor.

Kaynak: haberturk.com

Bir de Buna Bakalım

Bafta 2019 Sarayın Gözdesi Oldu

İngiliz Sinema ve Televizyon Sanatları Akademisi tarafından bu yıl 72.’si düzenlenen BAFTA ödülleri dün gece …

Bir Yorum

  1. Vaat ettiği eğlenceyi ve komediyi filmin başından sonuna kadar gerçekleştiriyor. http://www.mumillica.net/2015/03/kocan-kadar-konus-niteligince-mi.html

Bir Cevap Yazın