Son Dakika!
Ana Sayfa » Bilim Kurgu » Kısa Film: One Minute Time Machine / Bir Dakikalık Zaman Makinesi

Kısa Film: One Minute Time Machine / Bir Dakikalık Zaman Makinesi

Aşk için neler yapıyor, neleri göze alıyoruz? Bizi zamanda sadece 1 dakika geriye götürecek bile olsa bir zaman makinesi yapar mıyız mesela? Eğer sevdiğiniz kadın/erkek kuantum fiziği ile uğraşıyorsa ve siz de onun kalbini çalmak istiyorsanız; neden olmasın değil mi?

makine

One Minute Time Machine, Devon Avery tarafından çekilmiş, yaklaşık 6 dakikalık bir kısa film. Ancak fizikçi Regina ile ona aşık olan James arasında geçen çok tekrarlı diyaloglar, bir kısa film için oldukça büyük bir kara mizah ortaya çıkarmış. Filmin özünü oluşturan tanışma ve tavlama faslının arkasında işlenen zamanda yolculuk konusu ise kurguyu güçlendiriyor.
Senaryo, kurgu, oyunculuklar ve çekim devamlılığının başarılı bir şekilde kotarılmış olması da amatör bir film beklerken seyirci için müthiş bir seyir zevki doğuruyor. Senaryosu Sean Crouch
tarafından kaleme alınan filmde Brian Dietzen ve Erinn Hayes rol alıyor.
Pek çok uluslararası festivalden de ödüller kazanmış olan film, gözden kaçırmamanız gereken çok güzel bir romantik komedi.

İyi seyirler!

Seda Yıldız

' Sinema, erkek bakış açısıyla yazılmış kadın tarihidir. ' / Godard
Seda Yıldız

Bir de Buna Bakalım

Su Her Zaman Hayat Değil: The Rain (Türkçe Altyazılı Fragman)

Netflix’in Danimarka yapımı orijinal dizisi The Rain ilk sezonuyla 4 Mayıs’ta karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Yağmurla …

Bir Cevap Yazın