Son Dakika!
Ana Sayfa » 2016 » Haftanın Çocuk Filmleri / 23 Nisan Kutlu Olsun

Haftanın Çocuk Filmleri / 23 Nisan Kutlu Olsun

Tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu, çok mutlu olsun!

1- Orman Çocuğu / The Jungle Book

Yönetmen: Jon Favreau

Bebekken geldiği ormanda kurtlar tarafından büyütülmüş bir çocuk olan Mowgli, siyah panter Bagheera’nın akıl hocalığıyla çok şey öğrenmiştir. Ancak insanlardan hoşlanmayan Bengal kaplanı Shere Khan onu ormanda istemeyince evi bildiği tek yeri terk etmek zorunda kalır. Yolculuk boyunca birbirinden değişik yaratıklarla ve durumlarla karşılaşan Mowgli, bu yolda kendini keşfedecektir.

Film Rudyard Kipling’in The Jungle Book isimli klasikleşmiş kitabından uyarlandı.

2- Heidi

Yönetmen: Alain Gsponer

İsviçreli yetim bir kız çocuğu olan Heidi’yi teyzesi önce dağ evinde yaşayan dedesine bırakır. Daha sonrasında da Almanya, Frankfurt’ta varlıklı Sesemann ailesinin evlerinde yaşaması için dedesinin ayırır. Heidi, Sesemann ailesinin yanında korunaklı bir şekilde ve tekerlekli sandalyeye bağlı olarak yaşayan Clara’ya refakatçilik yapar. Her zaman için dedesini ve dağ evindeki yaşantısını özleyen Heidi mutsuzluğuna rağmen her durumun hem kendisi hem de Clara için olabileceğince en iyisi olmasını sağlar.

Johanna Spyri’nin dünyaca ünlü eserinden uyarlanan film ebeveynler için de hoş bir nostalji olabilir.

410_02__Heidi_Steffen_Geissenp

3- Küçük Kral

Yönetmen: Sandor Jesse ve Lutz Stützner

Fransa, Almanya ve Polonya ortak yapımı olan film Janusz Korczak imzalı kitabı temel alıyor ve babasının ölümüyle tahta geçen 9 yaşındaki Macius’un kendisinin saflığından faydalanmaya çalışan generallere ve ağır devlet yüklerine nasıl direndiğini anlatıyor.

kucuk-kral-izle

4- Kuzular Kurtlara Karşı

Yönetmen: Andrey Galat ve Maxim Volkov

“Karlar Kraliçesi” filminin yapımcıları tarafından yapılan animasyonda; sihirli bir dünyada kendi hallerinde yaşamlarını sürdüren koyun sürüsünün mutluluğunun, yakınlardaki bir vadiye inen kurt sürüsüyle bir anda bozulması ve kuzuların bu huzursuz ortamda verdiği mücadele anlatılıyor.

Seda Yıldız

' Sinema, erkek bakış açısıyla yazılmış kadın tarihidir. ' / Godard
Seda Yıldız

Bir de Buna Bakalım

Stranger Things 3. Sezon Fragmanı Yayınlandı

Netflix’in en sevilen ve beklenen yapımlarından biri olan Stranger Things’in üçüncü sezon fragmanı yayınlandı. Fragman …

Bir Cevap Yazın