Son Dakika!
Ana Sayfa » Komedi » Günün Stresine İlaç Gibi Gelecek Muhteşem Bir Kısa Film

Günün Stresine İlaç Gibi Gelecek Muhteşem Bir Kısa Film

İsveç yapımı, buram buram 80’ler kokan bir kısa film Kung Fury. Eğer o dönemin aksiyon filmlerini, polisiyelerini, müziklerini, abartılı oyunculuklarını, kung fuyu, dinazorları, zaman yolculuğunu seviyorsanız ve tüm bunları aynı film içinde görmek isterseniz mutlaka izleyin.

 

David Sandberg’in yazıp yönettiği 30 dakikalık bu kısa film atmosferi, senaryosu, çekim teknikleri ile sizi bir anda 30 yıl önceye götürüyor.

 

kung-fury-viking-babe

 

Klişe polisiye replikler, atari tarzındaki (adeta bir Mortal Kombat) dövüş sahneleri, VHS efektleri filmi olması gerektiği ölçüde besliyor. Ve tabi ki dönemin olmazsa olmazlarından David Hasselhoff da filmin sürprizlerinden biri.

 

kung-fury-hitler

 

Sıradan bir Miami polisi olan Kung Fury bir gece devriye esnasında, ortağı ile birlikte suçlu peşindeyken aralarında çatışma çıkar. Suçlu bir ninjadır ve Fury’nin ortağını vurur. Tam da o esnada Fury’nin üzerine yıldırım düşer ve mistik bir şekilde kobra yılanı ruhu tarafından ısırılır. Bir anda doğa üstü güçlere sahip olan Kung Fury için suçlularla mücadele etmek artık her zamankinden daha kolay bir hal almıştır. Ta ki; karşısına gelen düşmanın Hitler olması ve zamanda yolculuk yapması gerekene kadar.

Film bile kendisini ciddiye almıyorken biz nasıl izleyelim demeyin. Eğlenceli, absürd bir nostalji ve özellikle de günün stresinden uzaklaşmak için birebir.

 

İyi seyirler!

 

 

 

Seda Yıldız

' Sinema, erkek bakış açısıyla yazılmış kadın tarihidir. ' / Godard
Seda Yıldız

Bir de Buna Bakalım

Natalie Portman’lı Lucy in The Sky’dan İlk Fragman

Fargo dizisinden hatırlayacağınız Noah Hawley‘nin ilk uzun metraj projesi olan Lucy in The Sky için …

Bir Cevap Yazın