Son Dakika!
Ana Sayfa » Drama » Dizilerin Maçosu: Narcos

Dizilerin Maçosu: Narcos

70’li yıllarda, henüz 20’li yaşlarının başındayken Amerika’nın uyuşturucu trafiğinin neredeyse %80’ini elinde tutan bir adam: Pablo Escobar.

image

Dizide bir 70’ler 80’ler havası. Cep telefonu yok, takip sistemleri yok; tam bir ekipman yoksunluğu… Bunun yerine ise en doğal haliyle ilerleyen suçlu-polis kovalamacası…

image

Senaryonun alt metninde işlenen Amerika’nın Güney Amerika politikası, suç dünyası, arka sokaklarda neler oluyor hali.

image

Fonda muhteşem latin müzikleri ve insanı İspanyolca öğrenmeye teşvik eden İspanyolca diyaloglar…

Pablo Escobar büyük bir imparatorluğu yönetirken, en büyük hayali ise Kolombiya Devlet Başkanı olmakmış meğer. Biz de dizide işte bu hayalin nasıl ve ne zaman son bulduğunu öğrenene kadar geçen hikayeyi izliyoruz.

Escobar’ı canlandıran Wagner Moura’nın hayran bırakan oyunculuğunun yanında, onu kovalayan taraftaki Pedro Pascal ve Boyd Holbrook da rollerine çok iyi oturuyor. Holbrook hafiften Colin Farrell havasını da üzerinden atarsa tadından yenmez gibi duruyor.

image

image

Dizinin yönetmeni olan Brezilyalı Jose Padilha, bildiği topraklarda bildiği bir öyküyü işlerken bu avantajı çok da iyi kullanıyor. Dönem dizisi için yaratılması gereken atmosfer iyi yakalanmış. Eğer bu dizinin bir cinsiyeti olsaydı muhtemelen erkek olurdu ki; Padilha da o sertliği, maçoluğu, o esaslığı bize abartmadan, dozunda yansıtmayı çok iyi başarıyor.

Dizi pek tabi basit bir hırsız-polis dalaşı değil. Bir suç dünyası var ve bunun içine ayrıca uyuşturucu gibi bir etken de girdiğinde olayların çirkinleşmemesi elde değil. Şiddeti bol ama; izlenmesi de bir o kadar heyecanlı, keyifli bir dizi Narcos. Kesinlikle son yılların en iyilerinden.

İyi Seyirler!

Seda Yıldız

' Sinema, erkek bakış açısıyla yazılmış kadın tarihidir. ' / Godard
Seda Yıldız

Bir de Buna Bakalım

Stranger Things 3. Sezon Fragmanı Yayınlandı

Netflix’in en sevilen ve beklenen yapımlarından biri olan Stranger Things’in üçüncü sezon fragmanı yayınlandı. Fragman …

Bir Cevap Yazın