Son Dakika!
Ana Sayfa » Animasyon » Dedektif Conan ( Case Closed)

Dedektif Conan ( Case Closed)

1996 Yılında başlamış ve 752. bölümü yakın zamanda ekrana gelmiş olan Japon anime.  Haydutlarca ölmesi için deneme aşamasındaki bir ilaç içirilen ancak ölmeyip bedeni yaşça küçülen lise öğrencisi bir dedektifin Conan ismiyle yeni yaşamındaki dedektiflik maceralarını anlatan yapıt. Her ne kadar hikayenin başlangıcı için “ne gerek vardı böylesine, yasa dışı adamlar bilimde çığır mı açtı?” dedirtse de animenin sonraki bölümleri izleyiciyi kendisine bağlıyor.

90 lı yılların sonunda Show TV de yayınlanan anime, o zamanlarda diğer animelerden ayrılarak kendi müdavimlerini oluşturmuş ve izleyicisini ekrana bağlamıştı. Bazı itici cinayet sahneleri sebebiyle zaman zaman tırsmalara sebep olan animenin günümüzün çocuk kuşaklarında yer alamayacağını söylemek pek de yanlış olmaz.

20 dakika uzunluğundaki her bölümde karşılaşılan cinayetleri izleyici çözmek için kasarken,  Conan’ ın insanın ağzını açık bırakırcasına  bu cinayetleri çözmesi, insanı dumura uğratırken diğer taraftan da bağımlılık yaratıyor.

Günümüze yaklaştıkça çizimleri de modernleşen Dedektif Conan izlemeye değer…

Bir de Buna Bakalım

Netflix’in İlk Hint Dizisi Sacred Games İçin Kollar Sıvandı

Online dizi-film platformlarının en büyüklerinden olan Netflix, yerel yapımları da göz ardı etmeden proje üretmeye …

Bir Cevap Yazın