Son Dakika!
Ana Sayfa » 2016 » Bu Hafta 6 Yeni Film Sinemalarda

Bu Hafta 6 Yeni Film Sinemalarda

Bu hafta (26 Şubat) 2’si yerli olmak üzere 6 yeni film sinemalarda gösterime giriyor.

1- Mısır Tanrıları / Gods of Egypt

Mısır’da hayatta kalmaya ve aşkını kurtarmaya çalışan bir ölümlünün, Mısır Tanrıları ile girdiği güç mücadelesini anlatan filmde başrolleri; Brenton Thwaites, Gerard Butler, Geoffrey Rush, Nikolaj Coster Waldau ile Courtney Eaton gibi isimler paylaşıyor. Filmin yönetmeni ise Kehanet ve Ben Robot filmlerinden de tanıdığımız Alex Poyas.

2- Hesaplaşma / Misconduct

Shintaro Shimosawa’nın yönettiği ve Anthony Hopkins, Al Pacino, Josh Duhamel ile Malin Akerman’ın başrollerinde oynadığı filmde genç bir avukatın yükselme uğruna aldığı riskler konu ediliyor.

3- Senarist

Filmin konusu: Başarılı siyasi kitaplar yazan Adem, gördüğümüzle göremediğimiz gerçeklerin birbirinden çok farklı olduğunu anlatan “Senarist” adlı bir kitap yazar. Ancak bütün uğraşlarına rağmen klitabını bastırmayı başaramaz. İçinde bulunduğu maddi ve manevi darboğazdan kurtulmaya çalışırken Adem’e “senaristi bul” yazan bir not gelir. Senaristi ararken çözmesi güç bir bilmecenin ortasında bulur kendini. Üzerine oynanan oyunları boşa çıkarabilmesi için “senarist”i bir an önce bulması gerekecektir.
Hulusi Orkun Eser’in yönettiği gerilim ve dram türündeki filmde Ebru Sarıtaş, Mustafa Uzunyılmaz, Halis Bayraktaroğlu ile M. Asım Tuncay Aynur gibi isimler rol alıyor.

4- Aşk ve Gurur ve Zombiler / Pride and Prejudice and Zombies

Seth Grahame Smith’in aynı adlı kitabından uyarlanan filmin yönetmenliğini Burr Steers yapıyor. Başrollerinde Suki Waterhouse, Sam Riley, Douglas Booth, Matt Smith ve Lily James gibi oyuncuların olduğu film, 19. yy.’da Britanya’da gizemli bir salgın hastalığın hüküm sürdüğü olayları anlatıyor.

5- Zebani / The Stranger

Sorunlu bir delikanlı ile annesinin beraber yaşadığı sakin bir kasabada geçen filmde, gizemli bir adamın anne-oğlu görmek için buraya gelmesiyle kasabada yaşanan kanlı değişim anlatılıyor. Guillermo Ameodo’nun yönettiği filmde Lorenza Izzo, Ariel Levy, Aaron Burns ve Cristobal Tapia Montt gibi isimler başrolleri paylaşıyor.

6- Çağrılan

Korku türündeki filmde, konservatuvarda okuyan bir grup arkadaşın canlı yayında bir korku filmi çekmeyi denemeleri sırasında, cinlerin gelmesiyle yaşanan korku dolu dakikalar anlatılıyor. ( Ya da bir nevi; türklerin bitmek bilmeyen, cinlerle imtihanı da diyebiliriz. )
Yönetmen Hüseyin Eleman’ın yönettiği filmin başrollerinde Akdora Akalın, Bahadır Karaca, Candaş Yılancı ve Meral Ceren Türk yer alıyor.

Seda Yıldız

' Sinema, erkek bakış açısıyla yazılmış kadın tarihidir. ' / Godard
Seda Yıldız

Bir de Buna Bakalım

Stranger Things 3. Sezon Fragmanı Yayınlandı

Netflix’in en sevilen ve beklenen yapımlarından biri olan Stranger Things’in üçüncü sezon fragmanı yayınlandı. Fragman …

Bir Cevap Yazın