Son Dakika!
Ana Sayfa » Drama » Tim Burton’dan Big Eyes / Büyük Gözler (2014) Trailer

Tim Burton’dan Big Eyes / Büyük Gözler (2014) Trailer

Yönetmen Tim Burton bu sefer dram ağırlıklı bir film ile karşımıza çıkmaya hazırlanırken Oscar’a da göz kırpmayı ihmal etmiyor.

Gerçek bir hikayeden ilhamla senaryolaştırılan film, 1950’li yıllarda geçiyor. Dönemin ünlü ressamlarından olan Margaret Keane (Hawkins) Walter Keane ile evlendikten sonra resimlerine Keane imzasını atmaya başlıyor. Ancak kocasının resimlerini ve kazancını sahiplenmeye başlamasıyla birlikte gerilimli bir mücadele içine giriyor. Kocasına karşı verdiği bu savaş aynı zamanda feminist bir hareketin de sembolü olmuştur.

Çizmiş olduğu büyük gözlü çocuk tabloları sanatının karakteristiğini oluşturan Keane, aynı zamanda çizgi film serisi The Powerpuff Girls ve birçok oyuncak bebek modeline de esin kaynağı olmuştur.

Filmde başrolleri Amy Adams ve Christopher Waltz paylaşıyor. Iki oyuncuyu da Oscar adaylığında göreceğimiz kesin gibi.

Aralık ayı sonunda Amerika’da gösterime girmesi beklenen film, 2015 yılı başlarında da Avrupa’da izleyici karşısına çıkacak. Türkiye vizyon tarihinin de 2015 Şubat olması bekleniyor.

Seda Yıldız

' Sinema, erkek bakış açısıyla yazılmış kadın tarihidir. ' / Godard
Seda Yıldız

Bir de Buna Bakalım

Stranger Things 3. Sezon Fragmanı Yayınlandı

Netflix’in en sevilen ve beklenen yapımlarından biri olan Stranger Things’in üçüncü sezon fragmanı yayınlandı. Fragman …

Bir Cevap Yazın