Son Dakika!
Ana Sayfa » Haber » 24. Uluslararası Adana Film Festivali Ödülleri

24. Uluslararası Adana Film Festivali Ödülleri

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 24. Uluslararası Film Festivali kapsamında gerçekleşen ödül töreninde ödüller sahiplerini buldu. Ayşe Arman ve Meltem Cumbul’un sunuculuğunu yaptığı geceye; Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok, Daha ve İşe Yarar Bir Şey filmleri kazandıkları ödüllerle damga vurdu.

Festivalde ödül kazanan sanatçılar ve filmler ise şöyle:

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması Ödülleri

En İyi Film: Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok (Onur Ünlü)

Yılmaz Güney Özel Ödülü: Daha (Onur Saylak)

Adana İzleyici Ödülü: Daha (Onur Saylak)En İyi Yönetmen: Onur Ünlü (Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok)

En İyi Senaryo: Pelin Esmer-Barış Bıçakçı (İşe Yarar Bir Şey)

En İyi Kadın Oyuncu: Başak Köklükaya (İşe Yarar Bir Şey)

En İyi Erkek Oyuncu: Fatih Artman (Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok)

En İyi Müzik: Mustafa Biber (Buğday)

En İyi Görüntü Yönetmeni: Gökhan Tiryaki (İşe Yarar Bir Şey)

En İyi Sanat Yönetmeni: Naz Erayda (Buğday)

En İyi Kurgu: Ayris Alptekin (Kar)

Yardımcı Rolde En İyi Kadın Oyuncu: Hare Sürel (Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok)

Yardımcı Rolde En İyi Erkek Oyuncu: Ahmet Varlı (Taş)

Türkan Şoray Umut Veren Genç Kadın Oyuncu: Hazar Ergüçlü (Kar)

Umut Veren Genç Erkek Oyuncu Ödülü: Hayat Van Eck (Daha)- Halil Babür (Kar)

SİYAD En İyi Film: Daha (Onur Saylak)

FİLM-YÖN En İyi Yönetmen: Semih Kaplanoğlu (Buğday)

Jüri Özel Ödülü: Körfez (Emre Yeksan)

Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması Ödülleri

Mansiyon: The Killing of a Sacred Deer – Yorgos Lantimos

En İyi Film: Loveless (Andrey Zvyagintsev)

Jüri Özel Ödülü: A Gentle Creature (Sergei Loznitsa)

Uluslararası Kısa Film Yarışması Ödülleri

En İyi Belgesel Film: Bıraktığın Yerden (Volkan Güney Eker)

En İyi Canlandırma Film: Kötü Kız (Ayçe Kartal)

En İyi Deneysel Film: İrony (Radheya Jegatheva)

En İyi Kurmaca Film: İt’s Just A Gun (Brian Robau)

Uluslararası Öğrenci Filmleri Yarışması Ödülleri

En İyi Belgesel Film: 683 (Canberk Şimşek)

En İyi Canlandırma Film: Eat, Pray, Bird (Huang Ji, Derrick Fun, Jeremy Teo)

En İyi Deneysel Film: Tablo (Mert İnan)

En İyi Kurmaca Film: 3.5 Lira (Hasan Ali Kılıçgün)

Adana Kısa Film Maratonu Yarışması Ödülleri

Orhan Kemal Birincilik Ödülü: Suda Zaman Yok (Ali Aktemur)

Yaşar Kemal İkincilik Ödülü: Kebapçı Mehmet (Nevzat Hız)

Muzaffer İzgü Üçüncülük Ödülü: Beni Yılmaz Güney’e Benzetiyorlar Biraz (Engin Yıldırım)

Seda Yıldız

Seda Yıldız

' Sinema, erkek bakış açısıyla yazılmış kadın tarihidir. ' / Godard
Seda Yıldız

Bir de Buna Bakalım

7 Yıl Sonra Şener Şen ile ‘Yol Ayrımı’

Muhsin Bey, Gönül Yarası, Eşkıya ve Av Mevsimi başta olmak üzere şimdiye kadar 6 filmde …

Bir Cevap Yazın